Hur kan vi hjälpa dig?

Behöver du hjälp, har du en fråga eller letar du efter en KSB-kontakt? Då har du kommit till rätt plats.
I våra vanliga frågor hittar du snabbt och direkt svaren på de vanligaste frågorna, men vi hjälper dig gärna även personligen.

Kontakt KSB Sverige AB

VA

Säljare

Region

Telefon

E-mail

Marcus Henriksson   

Väst & Norr      

+46 31 720 24 54       

marcus.henriksson@ksb.com

Jens Lundqvist

Syd

+46 31 720 24 74

jens.lundqvist@ksb.com

Kalle Kenntoft

Öst

+46 31 720 24 73

kalle.kenntoft@ksb.com


VVS

Säljare 

Region

Telefon 

E-mail

Håkan Simonsson    

Väst & Norr       

Syd (temp)       

+46 31 720 24 01     

hakan.simonsson@ksb.com

Joakim Arlesten

Öst

+46 31 720 24 55  

joakim.arlesten@ksb.com


OEM Industri & Livsmedel- och Läkemedelsindustri

Säljare

Region

Telefon 

E-mail

Claes Lööv 

Syd & Norr

+46 31 720 24 20      

claes.loov@ksb.com

Anders Parsberger   

Väst & Öst          

+46 31 720 24 06

anders.parsberger@ksb.com


Energi och Process

Säljare 

Region

Telefon 

E-mail

Erik Trygg

Syd

+46 31 720 24 86    

erik.trygg@ksb.com

Peter Cargerman

Öst

+46 31 720 24 80

peter.cargerman@ksb.com

Anders Randling

Väst                 

+46 31 720 24 30

anders.randling@ksb.com

Jonathan Sandman 

Övre Norrland      

+46 31 720 24 97

jonathan.sandman@ksb.com

Conny Eriksson

Nedre Norrland 

+46 26 19 10 50

conny.eriksson@ksb.com

Location Finder

FAQ – svaren på dina viktigaste frågor

MyKSB & MyKSB Business

  • Varför ska jag registrera mig på KSB:s hemsida?
  • Vad är MyKSB och för vem är det avsett?
  • Vad är MyKSB Business och för vem är det avsett?

Köp KSB-produkter online

  • Vilka KSB-produkter kan jag köpa online?
  • Var kan jag begära en offert för en KSB-produkt?
  • Jag kan inte hämta någon reservdelslista för en produkt.

Produktinformation

  • Var hittar jag pumpkurvor för en KSB-produkt?
  • Var hittar jag rätt KSB-produkt för min användning?
  • Var hittar jag kundexempel för en KSB-produkt?


Priser och leveranstider

  • Vilken prisbas har priserna som visas vid produkterna på KSB:s webbplats?
  • Är priserna som visas på KSB-produkterna de slutgiltiga priserna?
  • Var hittar jag prisinformationen för en KSB-produkt?

Kontakt

  • Var hittar jag min personliga KSB-kontaktperson?
  • Hur kontaktar jag kundtjänst?
  • Jag är privatkund och är intresserad av en KSB-produkt. Vem kan jag vända mig till?

Säkerhet och dataskydd

  • Var hittar jag information om dataskydd hos KSB?
  • Vad gör KSB för att garantera ett säkert utbyte av data?