Kundvagn

Country, region and language selection

International websites

Europe

Americas / Oceania

Africa and Middle East

Asia / Pacific

KSB kontakt: Vi finns där för dig

Hur kan vi hjälpa dig?

Behöver du hjälp, har du en fråga eller letar du efter en KSB-kontakt? Då har du kommit till rätt plats.
I våra vanliga frågor hittar du snabbt och direkt svaren på de vanligaste frågorna, men vi hjälper dig gärna även personligen.

KSB kontakt: Vi finns här för dig

Teknisk säljsupport: support.se@ksb.com tel: 031-7202499

Order: order.se@ksb.com

Kontakt KSB Sverige AB

VA

Säljare

Region

Telefon

E-mail

Mats Moëll                

Väst & Norr      

031 720 24 54   

mats.moell@ksb.com

Martin Linder

Öst & Mellansverige

070 420 24 58

martin.linder@ksb.com


VVS

Säljare                    

Region         

Telefon 

E-mail

Håkan Simonsson    

Väst & Norr & Öst      

031 720 24 01      

hakan.simonsson@ksb.com 

Alexander Demerholtz

Syd & Väst

031 720 24 71  

alexander.demerholtz@ksb.com

Joakim Arlesten

Öst

031 720 24 55     

joakim.arlesten@ksb.com


OEM Industri & Livsmedel- och Läkemedelsindustri

Säljare

Region

Telefon

E-mail

Claes Lööv            

Syd & Norr

031 720 24 20 

claes.loov@ksb.com               

Anders Parsberger    

Väst & Öst          

031 720 24 06   

anders.parsberger@ksb.com   


Energi och Process

Säljare 

Region

Telefon 

E-mail

Erik Trygg

Syd

031 720 24 86   

erik.trygg@ksb.com

Frida Edling

Öst

070 420 24 87

frida.edling@ksb.com

Emil Berglund

Nedre Norrland

070 420 24 97

emil.berglund@ksb.com

Carl Persson

Övre Norrland

070 420 24 80

carl.persson@ksb.com

Erik Dahlberg

Väst

070 420 24 31

erik.dahlberg@ksb.com


Service utanför ordinarie öppettid

KSB erbjuder ingen jourverksamhet utanför ordinarie öppettider.
Vid totalhaveri eller produktionsstopp inom industri-, process- eller energisektorn, kontakta servicechef Andreas Heiser-Toivanen på 070-420 24 40.


Location Finder

FAQ – svaren på dina viktigaste frågor

MyKSB

  • Varför ska jag registrera mig på KSB:s hemsida?
  • Vad är MyKSB och för vem är det avsett?
  • Hur kan jag registrera mig hos KSB?

Produktinformation

  • Var hittar jag karakteristikkurvor för en KSB-produkt?
  • Var hittar jag rätt KSB-produkt för min användning?
  • Var hittar jag kundexempel för en KSB-produkt?


Priser och leveranstider

  • Vilken prisbas har priserna som visas vid produkterna på KSB:s webbplats?
  • Är priserna som visas på KSB-produkterna de slutgiltiga priserna?
  • Var hittar jag prisinformationen för en KSB-produkt?

Kontakt

  • Var hittar jag min personliga KSB-kontaktperson?
  • Hur kontaktar jag kundtjänst?
  • Jag är privatkund och är intresserad av en KSB-produkt. Vem kan jag vända mig till?