Content

Claim
Menu

Aplikace KSB Sonolyzer – bezplatná kontrola energetické účinnosti pro Vaše rotační zařízení

KSB představuje světovou novinku! První aplikace, která slyší, zda lze uspořit energii.

S touto novou aplikací přináší KSB Industrie 4.0 přímo na Váš smartphone: během několika sekund změří KSB Sonolyzer frekvenci zvuku asynchronního motoru a zkontroluje, je-li k dispozici potenciál úspor, s nímž lze dosáhnout zvýšení účinnosti čerpadla. Přitom aplikace využívá vyhodnocovací algoritmus, vyvinutý KSB a dosud jedinečný na trhu. Lze jej použít nejen pro čerpadla od KSB, ale pro rotační zařízení mnoha jiných výrobců.

Leták ke stažení

KSB Sonolyzer app_thumbnail

Stáhněte si aplikaci KSB Sonolyzer App a odhalte optimalizační potenciály Vašich systémů

Aplikaci KSB Sonolyzer si můžete bezplatně stáhnout do svého smartphonu nebo tabletu. Aplikaci pro čerpadla lze použít pro operační systém Android a Apple .

Google Play logo img  


Apple store logo img  

Objevte Sonolyzer od KSB!

1. krok

Bezplatně stáhnout KSB Sonolyzer

KSB Sonolyzer® auf einem Smartphone

Objevte Sonolyzer od KSB!

2. krok

Zvolte váš typ čerpadla.

New content item

Objevte Sonolyzer od KSB!

3. krok

Zadejte údaje o čerpadlu.

KSB Sonolyzer

Objevte Sonolyzer od KSB!

4. krok

Zahajte měření a smartphone jednoduše podržte u motoru. Do pouhých 20 sekund dodá
KSB-App výsledek analýzy.

New content item

Objevte Sonolyzer od KSB!

5. krok

Výsledek analýzy ukáže, zda pracovní bod leží uvnitř oblasti částečného zatížení nebo mimo ní.

New content item

Využijte potenciálních úspor energie

Pomocí aplikace KSB Sonolyzer můžete přímo na místě e-mailem nebo telefonicky kontaktovat Vašeho specialistu KSB, abyste od KSB získali podrobnou analýzu účinnosti pomocí Analyse-Tools Pump Operation Check nebo SES System Effizienz Service®. Aplikace pro čerpadla určí Vaši polohu a uvede Vás do kontaktu s příslušným specialistou. Soubor dat získaný aplikací KSB tvoří ideální výchozí bod pro aktuální a podrobnou analýzu FluidFuture® a pro využití v ní identifikovaných potenciálů úspor energie pro zvýšení účinnosti Vašeho čerpadla

Více ot FluidFuture® od KSB…

Take advantage of potential energy savings_thumbnail

Váš kontakt na KSB

Pokud máte otázky ohledně KSB Sonolyzeru App, můžete nám zanechat zprávu.

Často kladené dotazy k aplikaci KSB Sonolyzer®

1.  Moje měření selhalo i přes několikanásobné opakování. Co mohu udělat?

 • Bylo měření prováděno na stroji s regulací otáček? Aplikace KSB Sonolyzer® může provádět měření pouze na strojích  bez frekvenčního měniče.
 • Aplikace KSB Sonolyzer® poskytuje nejlepší výsledky, držíte-li mikrofon vašeho mobilního zařízení co možná nejblíže ventilátoru motoru.
 • Aplikace KSB Sonolyzer® vyžaduje přesné synchronní otáčky motoru (uvedené na výrobním štítku motoru) a na otáčky čerpadla (uvedené na výrobním štítku čerpadla).
 • Neprovádělo se měření na motoru, jehož hnací výkon byl příliš vysoký? Aplikace KSB Sonolyzer® je kompatibilní pouze se stroji o hnacím výkonu do 200 kW.

Selhání měření v podstatě znamená, že KSB Sonolyzer® nemůže poskytnout spolehlivý výsledek měření. Aby se předešlo předávání neprávních informací, zobrazí místo výsledku měření chybové hlášení!

Selhání měření může mít i jiné příčiny:

 • Velké opotřebení čerpacího agregátu, jako např. poškození ložisek nebo závada způsobená kavitací, mohou způsobit, že KSB Sonolyzer® nedokáže dosáhnout přesného výsledku měření
 • Vlastnosti Vašeho čerpaného média se velmi liší od vlastností vody. Aplikace KSB Sonolyzer® provádí pouze měření pro vodu a jí podobná média.
 • KSB Sonolyzer® je kompatibilní pouze s motory chlazenými ventilátory. Pro vodou chlazené motory není tato aplikace podporována.
 • Odchylky od jmenovitého napětí a fluktuace síťového napětí mohou mít negativní vliv na kvalitu analýzy.
 • Měření musí trvat minimálně 20 sekund. Pokud smartphone během měření otočíte, abyste se podívali na displej, měření se přeruší.

2. Jak přesně KSB Sonolyzer® pracuje?  

 • Aplikace KSB Sonolyzer® začíná analýzou audiosignálu ventilátoru motoru, aby stanovila aktuální otáčky asynchronního otoru. Pomocí vhodného modelu parametrů motoru odvodí od této veličiny aktuální příkon stroje. Z těchto údajů určí KSB Sonolyzer® na základě orovnání charakteristik čerpadla rozsah zatížení čerpacího agregátu.  

3. Jak spolehlivá a přesná je analýza aplikací KSB Sonolyzer®?

 • Tisíce úspěšných měření prokazují vynikající schopnosti aplikace KSB Sonolyzer® v každodenní praxi. KSB Sonolyzer® zajišťuje indikaci provozního bodu pro stroje s asynchronním motorem a současně pomáhá identifikovat potenciály úspor energie, spotřebovávané stroji. Zda to lze realizovat a s jakou přesností toho lze dosáhnout, však závisí na množství faktorů, které musí být kvantifikovány pro specifickou aplikaci. To je úkol, který je mimo rozsah aplikace KSB Sonolyzer®. Pro získání kvalifikovaných a závazných výsledků musí analýzu na místě provádět odborník. Pro tento účel můžete přímo z aplikace odeslat svému příslušnému obchodnímu partnerovi KSB zprávu s požadavkem na kontakt.

4. Mohou rušivé zvuky ovlivnit měření aplikací KSB Sonolyzer®?

 • KSB Sonolyzer® je velmi dobře vybaven pro odfiltrování interferujících zvuků, typicky generovaných například sousedními stroji. Nejdůležitější je si v tomto kontextu zapamatovat, že musíte držet mikrofon mobilního přístroje co možná nejblíže k ventilátoru motoru měřeného agregátu. Tím se zajistí dostatečný poměr signálu k rušivému zvuku, aby bylo možno provést správné měření.

5. Je možno použít aplikaci KSB Sonolyzer® pro stroje od jiných výrobců?

 • Ano, KSB Sonolyzer® je kompatibilní s mnoha stroji, nabízenými jinými výrobci rotačních zařízení. Výběr kompatibilních strojů lze nalézt na příslušném seznamu možností aplikace pod položkou „Audioanalýza“.

6. Moje čerpadlo není v seznamu možností aplikace. Můžu i tak použít KSB Sonolyzer®?

 • Je-li Vaše čerpadlo srovnatelné s některým strojem, uvedeným v seznamu možností, bude výsledek měření s přihlédnutím zejména k výkonové charakteristice s velkou pravděpodobností správný.

7. Kolik stojí aplikace?

8. Mám nápady, jak zlepšit KSB Sonolyzer®. Co mohu dělat?

 • Uvítáme jakoukoli nabízenou zpětnou vazbu. Zašlete své návrhy na adresu  sonolyzer@ksb.com. Všemožně se pokusíme zahrnout Vaše zlepšení do budoucích verzí.