KSB`nin kurumsal sorumlulukları

KSB, kurumsal sosyal sorumlulukları aktif bir şekilde temsil etmektedir. İnsan ve çevre ile ilgili tüm iş faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik ve adalet ilkeleri tarafından yönlendirilmekteyiz.

KSB’de kurumsal sosyal sorumluluk uygulamaları:

Global Anlaşma

KSB, kuralları Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen; iş ortamında adalet ve sürdürülebilirliği teşvik etmek amacıyla hazırlanan Birleşmiş Milletler Global İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan taraftır.

Çevresel koruma

Tüm ürünler ve teknolojilerde optimum enerji verimliliğine büyük önem veren KSB, Kyoto Protokolü hedeflerini  desteklemektedir. Ayrıca, iş süreçlerimiz ve çalışma koşullarımız mümkün olan en az enerjiye ve hammaddeye ihtiyaç duyacak şekilde tasarlanmıştır. TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, KSB Türkiye olarak şirketimizde uygulanmaktadır.

Çalışanlar için iş sağlığı ve güvenliği

Çalışma ortamlarında maksimum güvenliği sağlayabilmek için KSB, ulusal ve uluslararası standartları karşılayabilen kendi İSG (İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği) kurallarını tanımlamıştır.

Sosyal Taahhüt

KSB her zaman toplumsal sorunları çözmek için yardım etmeyi amaçlar. Çevreyi korumaya yönelik aktivitelerimiz okul projelerinden, yardım kuruluşlarının desteklenmesine kadar birçok alana yayılmaktadır.

Ek bilgi:

KSB özel desteklenmiş projeye ayrıcalıklı olarak önem vermektedir. Diğer sosyal sorumluluk taahhütlerinin de bulunduğu projelere KSB, hizmetler, bağışlar vb. gibi çalışmalarla katkı sağlamaktadır.

Zusätzliche Informationen