Hydraulické systémy KSB pre veľké a výkonné čerpadlá betónu so špirálovým telesom

Čerpadlo BEVERON je výsledkom tesnej spolupráce medzi KSB a Bosman Watermanagement. Čerpadlá na betón so špirálovým telesom sa ideálne hodia pre prietoky od 4 do 30 kubických metrov za sekundu.

SEZ hydraulic system with drive Hydraulický systém SEZ s pohonom Ako reakciu na rastúce požiadavky na veľké čerpadlá so špirálovým telesom uvádza Bosman Watermanagement, výrobca  čerpadiel betónu so špirálovým telesom, na trh čerpadlo BEVERON.

Technika KSB pri tom hrá vedúcu úlohu: KSB vybavuje BEVERON výkonnými a spoľahlivými hydraulickými systémami SEZ. Používajú sa tu keramické ložiská Residur od KSB, mazané médiom a odolné proti opotrebeniu, schopné permanentne odolávať vysokému zaťaženiu. Tieto osvedčené ložiská zabezpečujú spoľahlivú prevádzku a zvyšujú dlhodobú disponibilitu čerpadla.

Hydraulické systémy KSB sa používajú v nasledujúcich aplikáciách:

  • Ochrana pobrežia a ochrana pred vysokou vodou
  • Zavlažovanie
  • Odvodňovanie
  • Čerpadlá pre odvodňovanie nízko ležiacich území 
  • Odber vody na garnátových a rybích farmách 
  • Suché doky

Pre BEVERON vyrába KSB tiež  obehové kolesá z duplexovej nehrdzavejúcej ocele. Tie vykazujú dlhú životnosť a podstatne prispievajú k bezporuchovej prevádzke čerpadiel betónu so špirálovým telesom.

Okrem toho KSB prispieva partnerskému podniku Bosman Watermanagement poradenstvom a podieľa sa tak od začiatku na úspešnom a bezproblémovom priebehu každého projektu.

Haarlemmermeer – úspešný príbeh

Haarlemmermeer_img Tam, kde dnes leží obec Haarlemmermeer v blízkosti Amsterdamu, bola predtým obrovská vodná plocha. Od 1852 zabezpečovali tri čerpacie zariadenia poháňané parnými strojmi vysušenie 18.500 hektárov vnútrozemského mora. Medzitým boli nasadené moderné čerpacie stanice, ktorých hlavnou súčasťou sú dve čerpadlá betónu so špirálovým telesom značky BEVERON od Bosman Watermanagement. Vďaka hydraulike KSB čerpajú denne dažďovú vodu s čerpacím výkonom 31 500 kubických metrov za hodinu smerom do Severného mora.

Additional Information
Beveron I en_original

Product Brochure

BEVERON Concrete Volute Casing Pumps

Download