Ama-Drainer N – ponorné čerpadlo pre špičkový výkon

Ama-Drainer N patrí k najnovšej generácii ponorných čerpadiel od KSB. Moderné čerpadlo na odpadovú vodu dosahuje veľké čerpacie výkony a vysoký stupeň účinnosti vďaka optimalizovanej hydraulike a motoru.

Ama-Drainer (submersible motor pump) Ama-Drainer (ponorné motorové čerpadlo)

Ponorné čerpadlo Ama-Drainer N je schopné prevádzky v hĺbke až do dvoch metrov. KSB ponúka toto čerpadlo odpadovej vody v štyroch konštrukčných veľkostiach.

Ama-Drainer N 301/302/303 môže čerpať odpadovú vodu obsahujúcu častice nečistôt až do veľkosti desať milimetrov. Maximálny prietok je 14 metrov kubických za hodinu, maximálna dopravná výška je 12 metrov.
Ama-Drainer N 358 môže čerpať odpadovú vodu s prímesami dlhých vlákien s klkmi a tiež s pevnými časticami o veľkosti až do 35 mm. Maximálny prietok je 16,5 kubických metrov za hodinu, maximálna dopravná výška je 8,3 metrov. 

Oblasti použitia: odvodňovanie a znižovanie hladiny povrchovej vody

  • Odber vody z riek a nádrží
  • Automatické udržiavanie stavebných jám, šácht, suterénnych miestností v suchom stave
  • Odvodňovanie podjazdov a podchodov
  • Znižovanie hladiny povrchovej vody
  • Odkanalizovanie všeobecne
  • Odvodňovanie jám, šácht, dvorov a pivníc ohrozených vysokou vodou

Výhody ponorného čerpadla Ama-Drainer N

Absolútna integrita

Čerpadlo na odpadovú vodu má magnetický plavákový spínač s premennou reguláciou hladiny a koncovou zarážkou. Pomocou aretačnej skrutky je možné čerpadlo ľahko prispôsobiť pre externé riadiace systémy. 

Ľahká výmena 

KSB dodáva čerpadlo na odpadovú vodu pre stacionárnu prevádzku s pripojeným plavákovým spínačom, alebo pre mobilné použitie s 10 m prepojovacím káblom. 

Vysoká spoľahlivosť

Trojnásobné utesnenie hriadeľa so zásobníkom barierovej kvapaliny zabezpečuje dodatočné mazanie tesniacich plôch v prípade chodu nasucho. Dvojitý chladiaci plášť chráni čerpadlo pred prehriatím a umožňuje prevádzku s vynoreným motorom.

Ľahká inštalácia

Teleso z umelej hmoty, odolné proti korózii tlmí hluk, odoláva abrázii a nárazom. Vertikálne výtlačné hrdlo zjednodušuje inštaláciu čerpadla na odpadovú vodu, napr. v úzkych šachtách. Výtlačné hrdlo má zabudovanú spätnú klapku, zamedzujúcu vytečeniu odpadovej vody z výtlačného potrubia po vypnutí čerpadla.

Variabilnosť

Pre čerpanie morskej vody, alebo vody obsahujúcej soľ, ponúka KSB čerpadlo konštrukčného radu Ama-Drainer-N tiež vo verzii C, s motorovým plášťom z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele (1.4571).