Elektrárenské čerpadlo pro Káhiru

V listopadu 2015 získala společnost KSB zakázku na dodávku 27 elektrárenských čerpadel do Egypta v objemu desítek milionů. Dodávka se uskuteční postupně v období leden až září 2017. 

Zakázka obsahuje šest čerpacích agregátů napájení kotlů, z nichž každý sestává z jednoho podávacího čerpadla a jednoho hlavního čerpadla, pro pohon slouží 15 MW turbína. Dodány budou také tři najížděcí napájecí čerpadla, každé s vysokonapěťovým elektromotorem o výkonu 4.600 kW. Kromě toho je součástí rozsahu dodávky šest kondenzátních a šest čerpadel pro chladicí okruh mezichlazení. 

Technicky pozoruhodné je, že na základě stávajících nízkých tlaků na sání, jsou najížděcí napájecí čerpadla provedena s dvěma oběžnými koly 1. stupně. Tudíž mohou odpadnout podávací čerpadla, což  pozitivně ovlivní náklady a prostorové umístění. 

Všechny agregáty jsou určeny pro elektrárnu v Jižním Helwanu, která je právě ve výstavbě v průmyslové oblasti 130km jižně od Káhiry. Elektrárna má tři bloky, každý o jmenovitém 650 MW. 

Výstavbou nového zařízení omezí dodavatel energie poruchy v dodávce proudu, které nastávají zejména v létě. Počátkem roku 2015 obdržel výrobce čerpadel z Frankenthalu zakázku na dodávku čerpadel chladicí vody pro toto zařízení.

CHTD pumps © KSB AG

Všetky tlačové správy

Additional Information