Archív tlačových správ 2013

Táto stránka obsahuje všetky naše tlačové správy z roku 2013.

Pressearchiv Pic

 1. Dôležitý oznam - pracovná príležitosť

  Spoločnosť  KSB Slovensko hľadá obchodného zástupcu.

  Kontakt: ksb@ksb.sk

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 2. Armatury pomáhají při vyzdvižení lodi Costa Concordia

  Armatury pomáhají při vyzdvižení lodi Costa Concordia

  Společnost KSB dodala 328 uzavíracích klapek s pohonem, které byly použity při vyzdvižení výletní lodi Costa Concordia, která havarovala u pobřeží ostrova Giglio 13. ledna 2012.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 3. Nové bezúkapové čerpadlo pro rafinerie

  RPHmag

  Začátkem září 2013 uvedla KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal na trh bezúkapové čerpadlo s magnetickou spojkou typu RPHmdp v procesním provedení.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 4. Etanorm

  Etanorm_NG

  Akciová spoločnosť KSB z nemeckého Frankenthalu spustí vo februári 2013 výrobu najnovšej generácie série Etanorm, ktorá sa vyrába nepretržite od roku 1936. Typový rad novej generácie sa pozostáva z čerpadiel v 43 veľkostiach, ktoré môžu byť poháňané buď 2-pólovým alebo 4-pólovými motormi. Výber bol rozšírený o ďalšie veľkosti čerpadiel, aby bolo možné zvoliť veľkosti čo najviac sa približujúce k bodu najlepšej účinnosti.

  Vývojoví inžinieri spoločnosti KSB optimalizovali hydraulické krivky v rámci intenzívnej práce s CFD (Computational Fluid Dynamics – počítačová dynamika tekutín) zameranej na simuláciu prúdenia. Výsledky boli overené v rámci komplexných skúšok. Súpravy čerpadiel už teraz spĺňajú požiadavky EÚ v Nariadení Komisie č. 547/2012/ES pre vodné čerpadlá, ktoré vstúpia do platnosti až v roku 2015, a to vďaka účinnému hydraulickému systému.

  Inžinieri kládli osobitný dôraz na vynikajúce vlastnosti sania a nízku hodnotu čistej pozitívnej sacej výšky, čím sa minimalizovalo riziko kavitácie a dosiahol hladký a stabilný chod čerpadla aj v ťažkých prevádzkových podmienkach. To znamená, že čerpadlo beží spoľahlivo a prispieva k väčšej disponibilite celého systému.

  Uzavreté tesnenia statora zabezpečujú spoľahlivé utesnenie medzi statorom čerpadla a krytom aj pri veľmi kolísavých prevádzkových podmienkach. Na zlepšenie tuhosti čerpadlových sústav bola použitá metóda konečných prvkov (FEM) slúžiaca na výpočet simulácie pevných látok . Zvýšili sa tým prípustné sily a momenty vonkajších zaťažení pôsobiacich na statory.

  Materiály zahŕňajú liatinu, bronz a tvárnu liatinu, ako aj nehrdzavejúcu oceľ. Vďaka rozmanitosti materiálov a veľkému výberu rôznych tesnení sa rozšírili možnosti využitia nového typového radu aj o iné oblasti ako je prečerpávanie vody.

  Priestor vyčlenený na mechanické upchávky bol zväčšený kvôli lepšiemu odvetraniu tejto oblasti. Nová priestranná konštrukcia taktiež umožňuje demontáž a opätovnú montáž mechanických upchávok.

  V súlade s bežnou praxou spoločnosti KSB pre priemyselné čerpadlá bude každé čerpadlo dodané zákazníkovi s priemerom obežného kolesa upraveným presne podľa prevádzkového bodu. Nastavenie veľkosti obežného kolesa v kombinácii so širokým výberom veľkostí čerpadiel je jediným spôsobom, ako udržiavať energetickú spotrebu čerpadla na nevyhnutnom minime.

  Prevádzkovatelia ťažia výhody z toho, že typovej rady vyrábajú na štyroch rôznych miestach – v Nemecku, Indii, Číne a Južnej Afrike – pričom všetky spĺňajú rovnaké kvalitatívne štandardy. Vďaka tomu je globálne obstarávanie oveľa jednoduchšie, pretože čerpadlá a náhradné diely sú ľahko dostupné.

  Typový rad Eta je svetovo najpredávanejší medzi štandardizovanými vodnými čerpadlami. Od roku 1936 bolo na celom svete vyrobených 1,5 milióna čerpadiel Eta.


  Etanorm_NG Vďaka účinnému hydraulickému systému nový rad Etanorm už teraz spĺňa požiadavky EÚ vyplývajúce z Nariadenia Komisie č. 547/2012/ES pre vodné čerpadlá, ktoré vstúpia do platnosti v roku 2015. © KSB Aktiengesellschaft

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
Additional Information