Archív tlačových správ 2012

Táto stránka obsahuje všetky naše tlačové správy z roku 2012.

Pressearchiv Pic

 1. Cena za priemysel

  industry prize 2012

  Spoločnosť KSB so sídlom v nemeckom Frankenthale, vyrábajúca čerpadlá a ventily, predstavila na tohtoročnom veľtrhu Hannover Messe (23. – 27. apríl 2012) motor SuPremE ako hlavnú atrakciu jej stánku.

  Na konci prvého dňa veľtrhu bola spoločnosti za tento produkt špeciálne udelená 2012 Industry Prize (priemysel) v kategórii prenosu a regulácie energie. Doktor Thomas Paulus a Daniel Gontermann prevzali cenu za spoločnosť KSB od prezidenta VDI profesora, doktora a inžiniera Bruna O. Brauna. 30-členná odborná porota zložená z univerzitných profesorov a technických žurnalistov posúdila viac ako 500 výrobkov a následne udelila ceny tým, ktoré zastupovali najlepšie a najpokrokovejšie nemecké priemyselné podniky.

  Medzinárodná spoločnosť KSB so sídlom v nemeckom Frankenthale zhotovila víťazný pohon, ktorý v súčasnosti sériovo vyrába v továrni v Halle v Nemecku. Jedným z hlavných dôvodov, prečo spoločnosť KSB získala ocenenie, bola v podstate táto jedinečná predajná ponuka. Nemenej dôležitou bola istotne aj skutočnosť, že na rozdiel od konvenčných pohonov, tento nový synchrónny motor neobsahuje žiadne magnetické materiály, napríklad žiadne vzácne zeminy. Ťažba vzácnych zemín, ktoré sú v súčasnosti klasifikované ako kritické suroviny, spôsobuje v krajinách pôvodu veľké škody na životnom prostredí. Tieto nové jednotky nepotrebujú ani žiadne snímače polohy rotora, ktoré často zlyhávajú. V dôsledku toho sú rovnako robustné a spoľahlivé ako asynchrónne motory s variabilnou rýchlosťou.

  Cenu za priemysel na veľtrhu HANNOVER MESSE udeľuje každoročne už od roku 2006 nemecké vydavateľstvo pre nové médiá – Huber Verlag für Neue Medien GmbH. Táto cena sa v súčasnosti radí medzi najvýznamnejšie ocenenia v oblasti priemyslu v Nemecku. Súťažiť o cenu môžu spoločnosti akejkoľvek veľkosti, pokiaľ dokážu ponúknuť produkty s významným technologickým, ekonomickým, ekologickým a spoločenským prínosom.

  industry prize 2012 Foto: Cena za priemysel INDUSTRY PRIZE 2012 – víťaz v kategórii Prenos a regulácia energie: Dr. Thomas Paulus (KSB), Prof. Dr.-Ing. Bruno O. Braun (VDI), Daniel Gontermann (KSB) (zľava) © Huber Verlag für Neue Medien

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 2. Oznam

  Na základe informácie z výrobného závodu si Vás dovoľujeme informovať o zmene výrobného programu. Od 1.12.2012 nie sú súčasťou výroby, armatúry typu BOAX-N a BOAXMAT-N a nedajú sa viac objednať. Nahradené sú armatúrami BOAX-S a BOAXMAT-S.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 3. Ocenenie pre KSB

  KSB Auszeichnung

  Spoločnosť KSB AG z Nemecka dostala koncom septembra ocenenie za inovácie nových výrobkov v oblasti odstredivých čerpadiel od spoločnosti Frost & Sullivan, za vývoj štandardizovaného chemického čerpadla MegaCPK. Čerpadlo MegaCPK podľa názoru globálnej poradenskej spoločnosti preukázalo, ako si spoločnosť KSB počínala v minulom roku ako výrobca odstredivých čerpadiel vytvárajúci inovatívne a inteligentné výrobky. Spoločnosť Frost & Sullivan hodnotila tieto kritéria: inovatívny charakter a špičkové technológie výrobku, ďalšiu pridanú hodnotu, vyššiu návratnosť investícií zákazníkov a potenciál na získanie zákazníkov. Na porotu urobila dojem predovšetkým energetická účinnosť čerpadla MegaCPK a bohatá rozmanitosť variantov výrobkov. „Osobitnú zmienku si zaslúži energetická účinnosť čerpadla MegaCPK, ktorá je o 12 % vyššia v porovnaní s podobnými čerpadlami od iných výrobcov,“ vysvetlila spoločnosť Frost & Sullivan pri udeľovaní ocenenia.

  KSB Auszeichnung Ocenenie za špičkovú technológiu: Michael Lebkücher (vľavo) a Dr Norbert Kastrup (vpravo) prevzali v zastúpení KSB vyznamenanie od Garyho Jefferyho(Frost & Sullivan) © Frost and Sullivan

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 4. Nové uzatváracie ventily na prepravu kvapalného plynu

  Absperrklappen der Baureihe TRIODIS

  Spoločnosť KSB Aktiengesellschaft z nemeckého Frankenthalu predstaví novú radu ventilov TRIODIS na tohtoročnom svetovom fóre ACHEMA ako doplnok k svojej širokej ponuke uzatváracích ventilov určených pre kvapalný plyn.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 5. Čoskoro sa začne sériová výroba nového motora IE4

  Foto : Produktion des neuen KSB SuPremE-Motors

  Nemecká spoločnosť KSB Aktiengesellschaft spustí koncom marca 2012 vo svojom závode v Halle v Nemecku sériovú výrobu vysoko účinného elektrického motora.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
 6. Nové štandardizované chemické čerpadlo pre globálny trh

  MegaCPK

  Skupina KSB z nemeckého Frankenthalu bude na tohtoročnom podujatí ACHEMA (18. až 22. júna 2012) debutovať s najnovšou generáciou štandardizovaných chemických čerpadiel.

  Viac zu KSB geht auf Wachstumskurs
Additional Information