1. Zalety oprogramowania
 2. Dobór pomp i armatury

Program doboru firmy KSB daje możliwość wprowadzenia wszystkich, niezbędnych kryteriów do doboru pompy. Dzięki niemu nie musisz głowić się nad obliczeniami, ponieważ program wyliczy wszystko za Ciebie i zaproponuje najbardziej wydajną pompę. Zalety oprogramowania to m.in.:

 • Program zorientowany na zastosowanie
 • Intuicyjna obsługa krok po kroku
 • Pełna dokumentacja
 • Całodobowa dostępność
 • Automatyczne aktualizacje

Siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę: program doboru KSB jest do dyspozycji na Twoim komputerze zawsze, kiedy chcesz. Po otrzymaniu idealnego rozwiązania do Twoich potrzeb, zawsze możesz skontaktować się telefonicznie albo mailową z naszymi inżynierami.
Program przetwarza wszystkie informacje za Ciebie. Dzięki intuicyjnej obsłudze krok po kroku szybko dobierzesz odpowiedni produkt KSB. 

Robisz projekt dla dużej inwestycji budowlanej, szukasz pompy ściekowej lub ma to być Twój prywatny projekt – dajemy Ci najlepsze rozwiązanie: dobór krok po kroku produktów KSB. Nasze oprogramowanie stanowi podstawę dla każdego układu, który ma pracować z pompami i armaturą, oraz jest punktem wyjścia dla właściwego wyboru pompy. Dla uzyskania najbardziej zadowalającego wyniku należy uwzględnić podczas projektowania wiele różnych kryteriów.

Obliczenia związane z doborem pompy najlepiej prezentuje się na przykładzie. Aby dokonać obliczeń związanych z systemem grzewczym należy:

 1. Określić wysokość podnoszenia pompy
  Jest ona wynikiem przeniesienia wydajności pompy na medium pompowane.
 2. Obliczyć wydajność pompy
  Wydajność ta jest wymaganym przepływem użytecznym pompy.

Na podstawie obu tych czynników można wyliczyć parametry pompy, które są niezbędne do doboru odpowiedniego produktu.
Przy doborze pomp grzewczych niezbędne jest wykonanie skomplikowanych obliczeń, tymczasem program KSB EasySelect może Cię w tym wyręczyć.

Gdzie można stosować pompę? Co i z jakim ciśnieniem pompować? Skonfiguruj swój produkt, podając obszar zastosowania, wydajność pompy oraz jej efektywność, punkt pracy oraz warunki otoczenia, cenę i koszty energii.

Poprawnie dobrana pompa to warunek osiągnięcia idealnej efektywności energetycznej. Dzięki oprogramowaniu KSB można wybrać najbardziej wydajną pompę, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Additional Information