Przepustnice na długie instalacje wodociągowe

Koncern KSB wprowadził nowy model przepustnicy dwu-mimośrodowej Aporis z uszczelnieniem elastomerowym uzupełniając w ten sposób swój asortyment w tym zakresie. Ten produkt ma zastosowanie w transporcie wody, uzdatnianiu wody oraz dużych przemysłowych obiegach chłodniczych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest niezwodne odcięcie przy tłoczeniu dużej ilości wody.

Aporis dostępne są w rozmiarach od DN 300 do DN 2000, o długości zabudowy zgodniej z EN 558/ISO 5752, seria 14. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 16 bar a zakres temperatury pracy od 0 °C do 85 °C. Korpusy i dyski przepustnic są wykonane z żeliwa EN-GJS-400-15 pokrytego powłoką epoksydową.

Dysk zamocowany jest na dwóch trzpieniach wykonanych ze stali kwasoodpornej. Przeniesienie momentu obrotowego z trzpienia napędowego do dysku jest zapewnione dzięki połączeniu klinowemu. Żaden z trzpieni nie ma kontaktu z medium dzięki temu, że są szczelnie osłonięte specjalnymi pokrywami. To rozwiązanie zapewnia, że trzpienie są suche w trakcie pracy i, w połączeniu z zastosowaniem łożysk z PTFE wzmocnionego stalą kwasoodporną, zapewniają bezproblemową eksploatację.

Korpus kołnierzowy z przylgami typu B (RF) i zintegrowanymi stopami podporowymi ułatwia przechowywanie i obsługę przepustnicy. Dzięki kołnierzowi przyłączeniowemu napędów zgodnemu z ISO 5211 przepustnica może współpracować z napędami elektrycznymi, pneumatycznymi oraz hydraulicznymi. Typoszereg przepustnic Aporis został dopuszczony do aplikacji wody pitnej (DVGW, WRAS, ASC, PZH).
New content item

Komunikaty prasowe

Additional Information