Akademia KSB SupremeServ – wiedza techniczna połączona z praktycznym doświadczeniem

W Polsce brakuje wykwalifikowanych serwisantów, a jednym ze sposobów zapewnienia doskonałej i fachowej siły roboczej jest samodzielne ich przeszkolenie. Potrzeba nam wielu zręcznych młodych ludzi, którzy w przyszłości pomogą rozwiązywać wyzwania związane z wodą i klimatem oraz napędzać gospodarkę.

Bez systemowej współpracy i wsparcia młodzieży oraz zachęcania jej do wejścia na ścieżkę kariery w technice pompowej grozi nam luka pokoleniowa wśród pracowników. Współdziałanie szkół i biznesu na rzecz kształcenia zawodowego jest więc nieodzowne.

W KSB Polska zdajemy sobie sprawę z konieczności łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką szczególnie w przypadku młodych osób dopiero wchodzących na rynek pracy. W Akademii KSB SupremeServ oferujemy im szeroką gamę możliwości szkoleniowych jako dobrą podstawę do ich przyszłego rozwoju zawodowego oraz dostęp do odpowiednich umiejętności w tym wyspecjalizowanym zawodzie. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy przekazują swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie w nowoczesnych centrach serwisowych.

Jednym z przykładów takiej działalności jest nawiązanie przez KSB Polska współpracy z Zespołem Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie. W ramach naszej inicjatywy Akademia KSB SupremeServ w wakacje przyjęliśmy już pierwszego stażystę, a w zeszłym tygodniu grupa uczniów uczestniczyła w szkoleniu przybliżającym możliwości automatyki KSB. Zajęcia poprowadzili nasi specjaliści w zakresie automatyki oraz pracownicy Centrum Serwisowego w Lesznie.

Lotność umysłu, praktyczne podejście do rozwiązywania problemów i zapał do pracy to cechy, które najbardziej cenimy u naszych praktykantów. Jeśli szukasz miejsca na swój staż, którego ukończenie przyniesie ci wymierne korzyści i poszerzy horyzonty, zgłoś się do nas!

Komunikaty prasowe

Additional Information