KSB SupremeServ Busy as a Bee – poznajcie nasze ambasadorki sumiennej i rzetelnej pracy

W połowie czerwca na terenie Centrum Serwisowego KSB SupremeServ Zachód w Lesznie KSB Polska – w ramach swojej działalności proekologicznej i strategii zarządzania CSR (Corporate Social Responsibility) – otworzyła firmową pasiekę. Zespół serwisu KSB Polska z Leszna osobiście zaangażował się w projekt i przygotował schronienia dla naszych nowych koleżanek a trawnik zamienił w łąkę kwietną. W 4 ulach nowy dom znalazło ok. 80 tys. pszczół. Zapewniliśmy im również opiekę mistrza pszczelarskiego, który czuwa nad pasieką i dba o ich dobrostan.

Nie bez znaczenia dla wyboru tej lokalizacji było bezpośrednie sąsiedztwo lasu i terenów zielonych czyniące z Centrum Serwisowego KSB SupremeServ w Lesznie wymarzone miejsce do życia dla pszczół. Warto zauważyć, że – wbrew obiegowej opinii – owady te bardzo dobrze czują się w mieście, ponieważ używa się tu znacznie mniej środków owadobójczych i pestycydów niż na terenach wiejskich.

Mamy nadzieję, że dołączając do inicjatywy oferowania pszczółkom schronienia na terenie naszej firmy choć w niewielkim stopniu przyczynimy się do wsparcia globalnej populacji pszczół, która jest zagrożona wyginięciem.W KSB Polska zobowiązujemy się do roztoczenia troskliwej opieki nad tymi bardzo pożytecznymi owadami i liczymy na to, że nasza pasieka będzie się dalej rozwijać wspierając tym samym światowe wysiłki w dążeniu do odwrócenia niepokojącego trendu wymierania pszczół i zażegnania tego niebezpieczeństwa.

Sezon w pełni i nasze nowe skrzydlate koleżanki zabrały się już do pracy, a tymczasem obok na warsztacie uwijają się jak w ulu nasi serwisanci KSB SupremeServ. Takie podobieństwo charakterów dobrze rokuje temu sąsiedztwu!


Komunikaty prasowe

Additional Information