Od 150 lat w ruchu - technologia, która wyznacza standardy

Część trzecia

Technologia, która wyznacza standardy

Dziś KSB to wiodący, europejski producent pomp, armatury i systemów sterowania do zastosowań w budownictwie, przemyśle (w tym chemicznym i petrochemicznym), energetyce, branży wod.-kan. i górnictwie. Firma zajmuje się również projektowaniem kompletnych instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i odprowadzania wody dla przedsiębiorstw komunalnych i zakładów przemysłowych oraz oferuje pełny wachlarz usług serwisowych sygnowanych logiem KSB SupremeServ także dla użytkowników pomp innych marek.

KSB SE & Co. KGaA z siedzibą we Frankenthal w Niemczech jako jednostka dominująca posiada bezpośrednio lub pośrednio udziały we wszystkich spółkach należących do koncernu. Największym i najlepiej rozwiniętym rynkiem zbytu dla naszych produktów jest Europa, gdzie KSB posiada swoje główne zakłady produkcyjne w Niemczech (Frankenthal, Pegnitz i Halle) i Francji (La Roche-Chalais). Drugim jest region Azji i Pacyfiku a za nim odpowiednio obie Ameryki, Bliski Wschód oraz Afryka. Poza Europą największe zakłady produkcyjne znajdują się w Brazylii, Chinach, Indiach i USA. Koncern KSB produkuje łącznie w 17 krajach a sprzedaje w ponad 100 krajach. W zakładach produkcyjnych, placówkach handlowych i centrach serwisowych spółki obecnych na wszystkich kontynentach pracuje dziś ok. 15 000 osób.

Największy procent klientów reprezentuje branże ogólnoprzemysłowe, gałąź wodno-kanalizacyjną i energetykę zaś pompy odśrodkowe stanowią około 2/3 przychodów ze sprzedaży. Sukces produktów KSB wynika w dużej mierze z obecności w strukturze koncernu prężnie działającego Działu Badań i Rozwoju, w którym kładzie się szczególny nacisk na ciągłe doskonalenie i automatyzację pomp i armatury oraz redukcję kosztów cyklu życia każdego produktu.

Pompy i armatura KSB nieustannie wyznaczają nowe standardy a efektywność, niezawodność i zrównoważony rozwój są od zawsze siłą napędową tej firmy. Bogata historia i dziesięciolecia doświadczeń to cenne dobra, które leżą u podstaw obecnych sukcesów firmy i wzmacniają ją na wyzwania jutra. Koncern może szczycić się tym, że jest niezawodnym partnerem dla swoich klientów i dostawców oraz stanowi bezpieczne i stabilne miejsce pracy.

Zobacz także:

Komunikaty prasowe

Additional Information