AmaDrainer 3 – nowa generacja pomp zatapialnych

Na początku maja 2021 roku koncern KSB wprowadził na rynek najnowszą generację sprawdzonych pomp zatapialnych do ścieków z serii AmaDrainer 3. Jest to odpowiedź producenta na oczekiwania klientów dotyczące bardziej zwartej konstrukcji i łatwiejszej obsługi. Nowe pompy dostępne są czterech różnych rozmiarach.

Dzięki kompaktowej konstrukcji produktu ze zintegrowanym wyłącznikiem pływakowym i średnicą 155 mm wymagana jest tylko niewielka powierzchnia. Seria nadaje się zatem również do wąskich przestrzeni, takich jak rząpia. Maksymalna wysokość podnoszenia to 11,3 m.

Ze względu na swoją konstrukcję pompy zatapialne są bardzo wytrzymałe, co zapewnia wysoki poziom niezawodności działania. Wszystkie cztery rozmiary są przeznaczone do ciągłej pracy w średniej temperaturze do 70°C a – krótkotrwale – nawet do 90°C.

Nowością jest zintegrowane ssanie płaskie: po zdjęciu filtra siatkowego pompy w dwóch mniejszych rozmiarach mogą zasysać do poziomu wody resztkowej sięgającej tylko 2 mm. Duże rozmiary charakteryzują się przelotami swobodnymi do 35 mm, aby umożliwić bezpieczne usuwanie nawet większych zanieczyszczeń.

We wszystkich rozmiarach dostępna jest dodatkowa wersja dla agresywnych ścieków oraz innych tłoczonych mediów o takiej właściwości.

Wszystkie jednostki charakteryzują się wysokiej jakości obudową z tworzywa sztucznego, małym ciężarem i odpornością na korozję. Chłodzenie z podwójnym płaszczem umożliwia pracę przy zanurzonym silniku. Ponadto AmaDrainer 3 posiada zintegrowaną ochronę silnika. Standardowy kabel połączeniowy o długości 10 metrów zapewnia zaś większą elastyczność w obsłudze.

Nowe zatapialne pompy do ścieków mogą być stosowane na wiele sposobów: do opróżniania lub utrzymywania suchych włazów i piwnic, a także do czerpania wody ze zbiorników i rzek. Ponadto możliwe jest również awaryjne odwodnienie czy odpompowywanie medium z piwnic i przejść podziemnych. Pompy są dostarczane gotowe do podłączenia, co umożliwia szybką instalację i uruchomienie.

Nowa pompa AmaDrainer 3 Nowa generacja zatapialnych pomp ściekowych AmaDrainer 3 jest dostępna w czterech wielkościach

Komunikaty prasowe

Additional Information