Szczepionka przeciw zatykaniu – nowe pompy ściekowe KSB

Powszechne stosowanie środków ochrony osobistej związane ze zwalczaniem Covid-19 nasiliło problem zatykania się sieci kanalizacyjnych. Zwielokrotniona ilość ręczników papierowych, mokrych chusteczek a nawet jednorazowych rękawiczek i maseczek w kanalizacji stwarza nie lada problem dla oczyszczalni ścieków rozprzestrzeniający się nieomal jak druga epidemia.
 Wydajne i bezpieczne oczyszczanie ścieków za pomocą pomp do ścieków firmy KSB Takie produkty higieniczne nie rozpadają się w wodzie, ale tworzą potężną masę ciał stałych, która może spowodować zatkanie pompy ściekowej. Rezultatem są awarie zagrażające efektywności ekonomicznej i bezpieczeństwu działania zakładu. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Do toalet trafiają też wszelkiego rodzaju absurdalne przedmioty od tenisówek po plastikowe butelki. Miejskie oczyszczanie ścieków widziały już wszystko i tego typu znaleziska nie są już dla ich pracowników niczym niezwykłym.

Wyzwania stawiane pompom wykorzystywanym w technice ściekowej to jednak nie tylko kwestia niezawodności działania i zwiększenia bezpieczeństwa pracy układu pompowego. Bardzo ważną rolę – szczególnie w świetle najnowszych przepisów unijnych – ogrywa również wydajność energetyczna.

W jaki sposób pompa może być jednocześnie bezpieczna i wydajna?

KSB już od dawna oferuje pompy ściekowe, które radzą sobie ze wszystkimi rodzajami zanieczyszczeń takimi jak na przykład piasek, nie zatykają się a jednocześnie są energooszczędne i minimalizują koszty eksploatacyjne. Dodatkowo w ostatnim czasie zoptymalizowaliśmy hydraulikę i silniki w pompach ściekowych, w tym pompach zatapialnych Amarex oraz Amarex KRT. Znaczący krok naprzód stanowią w szczególności zmienione konstrukcje wirników. Nowa generacja wirnika podnosi sprawność hydrauliczną do wartości dotychczas nieosiągalnych, a dzięki wspomnianej ulepszonej konstrukcji zapobiega tworzeniu się zatorów z nierozpuszczających się ręczników papierowych lub innych większych przedmiotów i tym samym zatykaniu się pomp. Ponadto szeroka gama wielkości i materiałów, takich, jak żeliwo lub stal nierdzewna sprawia, że pompy ściekowe można idealnie dopasować do wszystkich zastosowań w zakresie transportu i oczyszczania ścieków komunalnych lub przemysłowych nawet przy wysoce abrazyjnych i żrących mediach. KSB udoskonaliło również silniki w tych pompach wydłużając ich żywotność i nadając im klasę sprawności IE3.   Pompy do ścieków produkcji KSB - bezpieczne nie tylko w czasie kryzysu

Istotny udział w łagodzeniu skutków kryzysu i zabezpieczenie na przyszłość

Coś co się nie zatyka, nie może ulec awarii a zatem i podlegać kosztownym naprawom. Nie jest to jedyna zaleta naszych nowych pomp ściekowych. Są one również przyjazne środowisku i łatwe w naprawie. Wszystkie zainstalowane komponenty można łatwo poddać recyklingowi, a do krytycznego smarowania uszczelnień w pompach zatapialnych stosuje się nietoksyczne oleje. Z kolei części zamienne do niektórych modeli zostały tak zaprojektowane, aby można je było stosować do wszystkich wielkości pomp. 

Pragniemy podkreślić, że nawet w czasach kryzysu KSB SupremeServ nadal świadczy usługi serwisowe w pełnym zakresie zarówno dla oczyszczalni ścieków jak i innych użytkowników pomp zgłaszających konieczność naprawy.

Oczyszczalnie ścieków to jeden z podmiotów infrastruktury krytycznej kluczowych dla funkcjonowania państwa. Przełomowa technologia oczyszczania ścieków firmy KSB pomaga uczynić je bezpieczniejszymi, bardziej niezawodnymi i lepiej opierającymi się – w obecnych okolicznościach – nieprzewidzianym czynnikom.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania bądź chcą dowiedzieć się więcej, prosimy pamiętać, że nasi przedstawiciele regionalni oraz serwisanci zawsze służą Państwu pomocą. Zachęcamy do kontaktu.

Szczegółową ofertę naszego całego asortymentu znajdą Państwo również w naszym Katalogu Produktów.
New content item Pompa zatapialna do ścieków Amarex 

  Pompa zatapialna do ścieków Amarex KRT

Komunikaty prasowe

Additional Information