Budowa nowego Centrum Serwisowego KSB SupremeServ w Lesznie zakończona

W przypadku awarii pomp, mieszadeł czy systemów sterowania kluczowe znaczenie ma szybka i kompleksowa pomoc. Na szczęście dzięki rozbudowanej sieci własnych centrów serwisowych specjaliści KSB SupremeServ są zawsze na wyciągnięcie ręki zapewniając naszym klientom ekspresowe wsparcie, oferując usługi dopasowane do ich potrzeb oraz ograniczając koszty ewentualnego przestoju do niezbędnego minimum. Dotychczasowa infrastruktura serwisowa KSB Polska obejmowała Centrum Serwisowe zlokalizowane przy siedzibie spółki w Broniszach k. Warszawy, Centrum Serwisowe ‘Południe’ w Przyszowicach k. Gliwic oraz uruchomione w 2016r. Centrum Serwisowe ‘Zachód’ w Krzywinie k. Leszna. Serwis posiada również swój mobilny oddział w Tarnowie, który obsługuje obszar południowo-wschodni naszego kraju.

Znaczący wzrost populacji produktów KSB w wysoko uprzemysłowionym zachodnim regionie Polski sprawił, że dotychczasowe warunki lokalowe w Krzywinie stały się niewystarczające. Duży potencjał rynku dla szytych na miarę i kompleksowych usług oferowanych przez KSB SupremeServ oraz dążenie do zapewnienia wzorowej opieki serwisowej leżało więc u podstaw decyzji o budowie własnego obiektu warsztatowego o optymalnych rozmiarach z nowoczesnym parkiem maszynowym. To właśnie z myślą o tej inwestycji KSB Polska zakupiła w zeszłym roku działkę o powierzchni ponad 4000 m2 na terenie przemysłowej strefy inwestycyjnej I.D.E.A. w Lesznie (woj. wielkopolskie).

Prace na placu budowy ruszyły w sierpniu ubiegłego roku i cały budynek został właśnie ukończony. Kompleks powstawał więc w czasie, gdy cały świat zmaga się z Covid-19. Obecna sytuacja jest z wszech miar wyjątkowa i nikt nie mógł przewidzieć, jak będzie wyglądać nasze życie w ostatnich miesiącach. Jednak my w KSB Polska, adaptując swoje działania do nowych warunków i zachowując szczególne środki bezpieczeństwa, kontynuujemy normalną działalność oraz realizujemy nasze wcześniejsze plany. Dzięki determinacji i zaangażowaniu naszych kolegów odpowiedzialnych za nadzór nad prowadzoną inwestycją, budowa Centrum Serwisowego Zachód w Lesznie została zakończona zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Wzrastająca liczba prac serwisowych do wykonania na warsztacie sprawiła, że zintensyfikowaliśmy nasze działania zmierzające do szybkiego oddania obiektu w ręce naszego zespołu z Leszna. Właśnie z sukcesem zakończyliśmy etap odbiorów i już niebawem przystąpimydo przeprowadzki.

To już trzecia inwestycja KSB o takim charakterze na terenie naszego kraju i kolejny, milowy krok w rozwoju KSB Polska działającej nieprzerwanie na polskim rynku od 1993 roku. To również potwierdzenie, że koncern KSB docenia naszą pracę w tej części Europy oraz dostrzega drzemiący w nas potencjał do dalszego rozwoju w zakresie KSB SupremeServ i sprzedaży produktów KSB.

Łączna powierzchnia budynku wynosi 1000 m2, z czego 650 m2 to część warsztatowa a pozostałe 350m2 to przestrzeń administracyjno-socjalna. KSB SupremeServ Polska zamierza tam naprawiać i remontować pompy, mieszadła i silniki elektryczne dla klientów z przemysłu oraz gospodarki wodno-ściekowej, a także przeprowadzać regeneracje podzespołów i urządzeń z zastosowaniem powłok ceramicznych.

Priorytetem działania KSB SupremeServ jest również automatyka pompowa, a w jej ramach położenie nacisku na szeroko rozumiane sterowanie systemami pompowymi oraz zdalny nadzór nad ich pracą również pod względem efektywności energetycznej całego układu. Chcemy być ekspertem w tej dziedzinie, dlatego Centrum Serwisowe KSB SupremeServ ‘Zachód’ w Lesznie zostało zaprojektowane tak, aby służyć jako doskonała referencja automatyki KSB w ramach tzw. systemu inteligentnego budynku opartego o międzynarodowy standard KNX. Całość jest od samego początku naszym autorskim projektem począwszy od jego założeń, poprzez projekt i montaż własny rozdzielni oraz systemu sterowania, a kończąc na konfiguracji systemu i jego uruchomieniu.

Na obiekcie nie mogło też zabraknąć sztandarowego produktu KSB, czyli pomp ściekowych Amarex, które w tym roku pojawiły się na rynku w nowej odsłonie. Niekorzystna struktura bilansu wodnego w Polsce pogarsza się z roku na rok, obejmując wciąż nowe obszary. Jednym z rozwiązań, które mogą poprawić sytuację jest tzw. mała retencja. W Centrum Serwisowym KSB SupremeServ w Lesznie zainstalowano 2 pompy KRTS 40-252/72UEG-S stanowiące część układu retencji deszczowej, który zbiera wodę opadową z dachu budynku biurowego, hali serwisowej oraz terenów utwardzanych do 3 zbiorników o pojemności 9m3 każdy. Pozyskiwana w ten sposób woda posłuży do podlewania terenów zielonych. W KSB Polska uwzględniamy zasady koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) zarówno w strategii rozwoju firmy, jak i w naszej codziennej działalności i dlatego zarówno nasza siedziba jak i każde z wybudowanych przez nas centrów serwisowych posiadają rozwiązania proekologiczne.

Liczymy na to, że nasze Centrum Serwisowe’ Zachód’ wpisze się na stałe w pejzaż Leszna i całego regionu Polski Zachodniej oraz stanie się jego ważną i rozpoznawalną częścią. Wierzymy, że ogrom pracy włożony w to, aby budynek spełniał najwyższe kryteria jakości oraz był przyjazny otoczeniu i środowisku naturalnemu, przełoży się również na dobre samopoczucie i komfort pracy naszej załogi jak również ugruntuje pozycję KSB Polska oraz marki KSB SupremeServ w naszym kraju.

Komunikaty prasowe

Additional Information