Nowe zestawy hydroforowe kompatybilne z magistralą field bus /Targi ISH 2019

Zestawy hydroforowe serii KSB Delta Primo z wariantami wykonania K, VP i SVP to kolejny nowy produkt, który koncern KSB zaprezentuje na targach ISH 2019. W pełni automatyczne zestawy są dostarczane w stanie gotowym do podłączenia. Są one wyposażone w dwie lub trzy pompy odśrodkowe Movitec o wysokiej sprawności. Maksymalne natężenie przepływu dla zestawu wynosi 67,5 m3/h a najwyższa wysokość podnoszenia to 134 metry. 

Mikroprocesorowa jednostka sterująca Booster Control Advanced uruchamia i zatrzymuje pompy za pomocą sterowania kaskadowego (wariant K) lub przemiennika częstotliwości do sterowania prędkością (warianty VP i SVP). Dzięki interfejsowi magistrali field bus system może być obsługiwany z zewnętrznego komputera PC. Diody LED na wyświetlaczu szafy sterowniczej w czytelnych kolorach sygnalizacji świetlnej wskazują stan pracy systemu. W przypadku awarii pompy roboczej jednostka sterująca natychmiast uruchomi następną pompę. Do przesyłania ostrzeżeń lub alarmów do stacji sterowania wyższego poziomu są dostarczane dwa dodatkowe styki bezpotencjałowe.

Wariant SVP jest wyposażony w wysokosprawny synchroniczny silnik reluktancyjny IE5 z serii KSB SuPremE i system zmiennej prędkości PumpDrive Eco. Bardziej ekonomiczne warianty K i VP są wyposażone w silniki IE3. Wszystkie typy wykonań wymagają częstotliwości sieci 50 Hz. Pompa zostaje uruchomiona przy spadku ciśnienia w instalacji otwartej przez użytkownika. KSB Delta Primo zostaje zatrzymane, gdy ciśnienie w akumulatorze membranowym wzrośnie. W przypadku braku wody na wlocie mikroprocesorowy sterownik automatycznie zatrzyma zestaw aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym suchobiegiem.

Producent montuje i testuje w fabryce wszystkie zestawy przed ich wysłaniem, więc wszyscy operatorzy otrzymują swoje jednostki gotowe do podłączenia. To sprawia, że ​​uruchomienie dla personelu serwisowego jest łatwe i szybkie. Wymiana pompy nie wymaga opróżnienia rurociągu dzięki zaworom odcinającym za i przed każdą pompą.

KSB Delta Primo jest produkowany i montowany w surowych warunkach higienicznych, aby zapobiec zanieczyszczeniu komponentów. Wszystkie zwilżane części są wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Elementy uszczelniające wykonane są z EPDM zatwierdzonego do wody pitnej. Zapewnia to odporność na korozję i długą żywotność. Wykorzystanie cieczy przepływającej przez akumulator membranowy zapobiega stagnacji i zanieczyszczeniu mikrobiologicznemu wewnątrz akumulatora.

Zestawy mają aprobaty do wody pitnej zgodne z francuskimi przepisami ACS i brytyjskimi WRAS, które należą do najsurowszych w całej Europie. Wszystkie zainstalowane zawory mają aprobaty zgodne z niemieckimi przepisami dotyczącymi wody pitnej DVGW. To co sprawia, że ​​nowo zaprojektowany wznoszący zawór zwrotny jest wyjątkowy, to możliwość regulacji jego długości, aby umożliwić łatwe wyjmowanie pompy w celu konserwacji.
New content item Nowy KSB Delta Primo to gotowy do podłączenia, w pełni automatyczny zestaw hydroforowy wyposażony w dwie lub trzy pompy wysokociśnieniowe.

Komunikaty prasowe

Additional Information