Przepustnice do instalacji spożywczych

W maju 2019 r. koncern KSB wprowadził na rynek nowy typ manszety do przepustnic serii ISORIA. Jest ona wyprodukowana z uwodornionego kauczuku butadienowo-nitrylowego (hydrogenatednitrilebutadienerubber HNBR) i została odznaczona certyfikatem European Food Contact Materials Regulation (EC) 1935/2004. To nowe dopuszczenie rozszerza zakres zastosowania serii ISORIA wcześniej certyfikowanej przez FDA (Food and Drug Administration, USA).

Manszeta NH (HNBR) jest odpowiednia do wszystkich aplikacji spożywczych, w których stosuje się oleje zwierzęce, roślinne lub mineralne oraz ciecze kwaśne. Jest ona odporna na węglowodory, a także może być stosowana z cieczami zawierającymi części stałe, jako że jest bardzo odporna na ścieranie. Selektywne uwodornienie kauczuku nitrylowego (NBR) znacząco podwyższa odporność temperaturową HNBR. Przepustnice z manszetą wyprodukowaną zgodnie z nową formułą (NH) mogą być używane do cieczy o maksymalnej temperaturze 150 °C.

Przepustnice centryczne miękko-uszczelnione typu ISORIA są dostępne w średnicach od DN40 do DN1000. KSB produkuje również manszety z innych materiałów przeznaczonych do przemysłu spożywczego i spełniających wymagania (EC) 1935/2004 oraz FDA. Przykładowo, KSB dostarcza manszety wykonane z EPDM oraz białego nitrylu dla instalacji do produkcji napojów.

Koncern KSB jest jednym z niewielu producentów przepustnic na świecie rozwijającym i produkującym własne elastomery.

New content item Przepustnice ISORIA są aktualnie dostępne z manszetą olejoodporną przeznaczoną do instalacji spożywczych.

Komunikaty prasowe

Additional Information