Dzień Innowacji KSB

Produkty KSB są utożsamiane z trwałością, wydajnością i niezawodnością, a nasza firma niezmiennie znajduje się w czołówce liderów technologii produkcji pomp, armatury i systemów sterowania. Taka pozycja obliguje nas do tego, by zawsze patrzeć daleko w przyszłość i nie tylko szybko reagować na zachodzące zmiany, ale także je inicjować.

Dynamicznie zmieniający się świat przechodzi obecnie czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0),  w wyniku której poszczególne produkty muszą mieć możliwość komunikacji i niezależnego reagowania na zmiany stanu całego systemu. Internet rzeczy i usług, aplikacje w chmurze, cyfrowe bliźniaki, AR, zdalne monitorowanie to tylko niektóre z innowacji ostatnich lat, które pozwalają znacznie bardziej skoncentrować się na potrzebach klienta. Nasz Dział Innowacji i Rozwoju KSB nieustannie pracuje nad wykorzystaniem tych możliwości w branży pompowej i projektuje nowe rozwiązania.

W związku ze wzrostem zainteresowania technologiami Przemysłu 4.0 w Polsce, jak również dużą liczbą różnych projektów innowacyjnych w KSB uznaliśmy, że warto pokazać klientom, co KSB Polska ma w tym obszarze do zaoferowania. W ten sposób narodziła się idea zorganizowania Dnia Innowacji KSB, który odbył się 12 grudnia 2019 w Wieliczce.

Podczas tego wydarzenia, na które zaprosiliśmy projektantów i użytkowników, nasi pracownicy w interaktywny sposób przedstawili zagadnienia:

  • cyfrowej kontroli i diagnostyki agregatów pompowych na przykładzie KSBGuard i aplikacji KSBSonolyzer;
  • idei KSB SupremeServ – nowoczesnego wsparcia klienta w obszarze szeroko pojętych usług serwisowych;
  • nowoczesnej produkcji uszczelnień mechanicznych KSB i korzyści wynikających z zakupu pomp z uszczelnieniami tego samego producenta;
  • innowacyjnych rozwiązań w zakresie armatury KSB.

Wykorzystaliśmy również to spotkanie do zaprezentowania zgromadzonym gościom udoskonalonej wersji najbardziej popularnej pompy do ścieków KSB - Amarex, która jest odpowiedzią naszych inżynierów na rosnące wymagania klientów w zakresie parametrów pracy, sprawności energetycznej i rozwiązań konstrukcyjnych.

Reagując na rosnące oczekiwania klientów Koncern KSB wytycza kierunek i tempo zmian w dziedzinie innowacji technologicznych ery cyfrowej.

Doskonały klimat Kopalni Soli w Wieliczce, w której zorganizowaliśmy nasz panel dyskusyjny sprzyjał długim rozmowom i ożywionym dyskusjom branżowym. Podobnie jak zgromadzeni goście uważamy, że wyzwania jakie stawia przed nami komputeryzacja procesów wytwórczych powinny być przedmiotem wzmożonej debaty. Dlatego ośmieleni sukcesem, jaki odniósł Dzień Innowacji KSB liczymy na to, że to wydarzenie wejdzie na stałe do naszej agendy spotkań.

Komunikaty prasowe

Additional Information