Zaawansowane pompy o wysokiej sprawności / Targi ISH 2019

Na nadchodzących targach ISH 2019 we Frankfurcie koncern KSB zaprezentuje najnowszą generację wysokosprawnych pomp obiegowych typoszeregu Calio S i Calio-Therm S. Pompy te są stosowane w systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji a także obiegu wody pitnej (Calio-Therm S).

Pompy mają nowy wygląd w porównaniu do swoich poprzedników. Przy ich konstruowaniu położono szczególny nacisk na łatwość użytkowania i kompatybilność z istniejącymi systemami.

Korek odpowietrzający umieszczony z przodu umożliwia wygodne ręczne odpowietrzanie i odblokowanie pompy, w sytuacji gdy jest to wymagane po długich okresach postoju.

Podłączenie kabla zasilającego jest łatwe dzięki całkowicie przeprojektowanemu wtykowi zasilającemu 230 V z wkręcaną konstrukcją i prostym wejściem kablowym. Można stosować wszystkie typy kabli o przekroju do 1,5 mm². W przypadku montażu w przestrzeniach zamkniętych dostępny jest kątowy łącznik. Produkty głównych konkurentów można szybko i łatwo zastąpić pompą obiegową Calio S bez żadnych zmian w okablowaniu elektrycznym.

Pomiary wykonane na stanowisku testów akustycznych KSB pozwoliły uzyskać charakterystykę hałasu poniżej 30 dB(A). To sprawia, że nowe pompy Calio S i Calio-Therm S należą do najcichszych pomp obiegowych na rynku.

Obsługa przy użyciu przycisków i wyświetlacza z symbolami jest niezwykle prosta. Ekonomiczne pole LCD pokazuje na przemian tryb pracy, aktualną moc wejściową, natężenie przepływu i wysokość podnoszenia.

Jeśli funkcja redukcji nocnej jest aktywowana, pompy w przypadku ciągłego spadku temperatury medium wykrywają minimalne zapotrzebowanie na moc grzewczą. W rezultacie automatycznie zmniejszają wartość zadaną o 30 procent. Gdy zapotrzebowanie na moc grzewczą wzrasta, pompy powracają do pierwotnie ustawionej wartości.

W przypadku zastosowań wymagających wysokości podnoszenia do ośmiu metrów, od połowy 2019 roku będą dostępne dwie dodatkowe wielkości - Calio S 25-80 i Calio S 30-80.

Pompy są dostępne w standardowych długościach zabudowy 130 mm i 180 mm oraz w wykonaniach z żeliwa szarego lub stali nierdzewnej. Wszystkie pompy o długości zabudowy 180 mm są standardowo wyposażone w osłony termoizolacyjne.

New content item Na targach ISH 2019 koncern KSB zaprezentuje swoje zaawansowane pompy obiegowe Calio S w nowym wcieleniu i z nowymi funkcjami.

Komunikaty prasowe

Zusätzliche Informationen