Przyrząd montażowy przyśpiesza prace konserwacyjno-naprawcze przy pompach ściekowych/Targi IFAT 2018

Podczas tegorocznych targów IFAT w Monachium koncern KSB zaprezentuje nowy pomocniczy przyrząd do prac konserwacyjno-naprawczych przy pompach ściekowych. Suwadło SewaSlide jest ruchomym wspornikiem, który służy do otwierania pompy przez jedną osobę, pozwalając jej na takie czynności, jak kontrola wirnika lub usunięcie włókien i ciał stałych. Jakiekolwiek urządzenia dźwigowe nie są wymagane.

Pomocniczy przyrząd montażowy może zostać szybko zaryglowany lub usunięty przez inżyniera serwisu. Dla instalacji z kilkoma pompami Sewabloc wystarczy jeden SewaSlide. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, może on być przemieszczany między pompami.

Z przyrządem SewaSlide na miejscu zabudowy pompy inżynier serwisu w łatwy sposób odkręca śruby mocujące spiralny korpus pompy do wspornika łożysk. Wysuwany zespół wirujący pompy zawierający wirnik, wał, łożyska, elementy uszczelnień i silnik może zostać wyciągnięty z korpusu pompy.

Spiralny korpus pompy pozostaje na miejscu, przymocowany do przewodów rurowych, ssawnego i tłocznego. Kiedy pompa została otworzona, wirnik jest swobodnie dostępny, co umożliwia bezpośrednie usunięcie materiałów, które spowodowały jego blokadę lub wykonanie innych czynności obsługowych.

Po kompletnym wykonaniu prac konserwacyjno-naprawczych inżynier serwisu wsuwa z powrotem zespół wirujący składający się z wirnika, wału i silnika na swoje miejsce a następnie mocuje połączenia śrubowe. SewaSlide jest dostępny jako opcjonalne, dodatkowe wyposażenie dla pomp typu Sewabloc.

Targi IFAT 2018 odbędą się w dniach 14-18.05.2018 w Monachium (Niemcy)

KSB na stanowiskach: Hala B1 227 / 326.
New content item SewaSlide jest ruchomym wspornikiem, który ułatwia wykonanie zadania otwarcia pompy i przeprowadzania jej serwisu przez jedną osobę.

Komunikaty prasowe

Additional Information