Nowa pompa głębinowa z hydrauliką znormalizowanej pompy chemicznej/Targi ACHEMA 2018

Na targach ACHEMA 2018 we Frankfurcie (11-15.06.2018) koncern KSB, zaprezentował nowy typoszereg pomp Estigia, który poszerza naszą ofertę dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz innych zastosowań.

Jest to niskociśnieniowa, pionowa pompa głębinowa do montażu mokrego w zamkniętym zbiorniku pod ciśnieniem atmosferycznym. Pompa jest przeznaczona do montażu na głębokość od min 852 mm do max 6402 mm. Do wyboru są trzy średnice rur tłocznych dla każdej wielkości pompy.

Dzięki zabudowie pionowej pompy zajmują niewiele miejsca. Dla głębokości zanurzenia przekraczającej 2400 mm pomiędzy kolumną wsporczą a rurą tłoczną zaprojektowano dodatkowy element, który znacznie redukuje drgania pompy. Pokrywa korpusu pompy jest wyposażona w smarowane medium łożysko ślizgowe z wysokiej jakości odpornego na ścieranie węglika krzemu. To wpływa na długą żywotność pompy i wydłuża odstępy czasowe pomiędzy przeglądami technicznymi.

Zestaw pompowy łatwo zamontować i zdemontować dzięki wbudowanej płycie, która jest jednocześnie pokrywą zbiornika. Pompa jest dostępna w trzech wykonaniach materiałowych: żeliwo, stal nierdzewna i duplex. Wymienialne pierścienie szczelinowe zapobiegają zużyciu korpusu i wirnika. Typoszereg Estigia charakteryzuje wysoka sprawność i niskie koszty eksploatacji.

Łożyska pompy mogą być smarowane smarem stałym, cieczą zewnętrzną albo przy pomocy elektrycznej pompki smarującej. Dostępne jest również tzw. smarowanie „Cantilever”. Pompa jest produkowana zgodnie z ISO 5199 oraz wyposażona w elastyczne sprzęgło i smarowane smarem stałym łożyska nie mające kontaktu z tłoczonym medium. Estigia jest przeznaczona do pracy w temperaturze od -30 °C do +100 °C i nadaje się do montażu z silnikiem, wyposażonym w falownik albo z silnikiem o stałej prędkości obrotowej. Dostępna jest również wersja w wykonaniu przeciwwybuchowym. New content item Nowa pionowa pompa głębinowa Estigia do montażu mokrego w zamkniętym zbiorniku pod ciśnieniem atmosferycznym.

Komunikaty prasowe

Zusätzliche Informationen