Samooczyszczająca się wkładka przydenna do pompowni ścieków/Targi IFAT 2018

Na tegorocznych Targach IFAT w Monachium, koncern KSB zaprezentuje nowy, gotowy do zainstalizowania produkt - samoczyszczącą wkładkę przydenną Amaclean do zbiorników pompowni ścieków. Amaclean zmniejsza ilość stojącej wody w przydennej strefie pompowni i redukuje potrzebę czyszczenia oraz obsługi. 

W połączeniu z wybranymi typami wirników pomp do ścieków, wkładka przydenna eliminuje potrzebę stosowania zaworów płuczących. Opatentowany wzór Amaclean z żelową powłoką powierzchni zewnętrznej zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń zawartych w ściekach w niższych częściach zbiornika. 

Wkładka wykonana jest z włókna szklanego wzmocnionego poliestrem, który ma dobrą odporność na chemikalia. Stalowe wzmocnienia poprawiają kotwiczenie w betonie i przenoszą obciążenia od pomp zamocowanych na kolanach, do otaczającej je konstrukcji betonowego zbiornika pompowni.

Wszystkie części zwilżone są wykonane z żeliwa pokrytego plastikiem lub ze stali odpornej na korozję. Wkładka przydenna może być łączona z betonem i jest odpowiednia dla instalacji w nowych lub już istniejących zbiornikach. Amaclean jest dostępny w trzech wielkościach dla zbiorników o średnicy wewnętrznej 1200, 1500 i 2000 mm. Amaclean Opatentowany wzór i żelowa powłoka wewnętrzna nowej wkładki przydennej chroni przed osadzaniem się zanieczyszczeń w zbiorniku pompowni ścieków.

Komunikaty prasowe

Additional Information