Uszczelnienie mechaniczne dla dużych pomp do wody/Targi IFAT 2018

Na tegorocznych Targach IFAT, które odbędą się w dniach 14-18.05.2018 r. w Monachium, koncern KSB pokaże, oprócz swojego wszechstronnego programu pomp i armatury, ponad 30 typów własnych uszczelnień mechanicznych.

Jednym z prezentowanych w Monachium uszczelnień będzie typ 4EB, opracowany specjalnie dla dużych pomp tłoczących wodę pitną i wodę do użytku ogólnego. Pojedyncze uszczelnienie mechaniczne ma zwartą, modułową konstrukcję i jest optymalnie dopasowane do przestrzeni zabudowy w pompie. Powierzchnie ślizgowe pierścieni utrzymują minimalne zużycie, zapewniając przy tym długi okres użytkowania.

Nieruchome pierścienie ślizgowe standardowo wykonane są z węglika krzemu. Pierścienie ślizgowe wykonujące ruch obrotowy mogą być wykonane z węglika krzemu lub grafitu. Uszczelki o-ring są wykonane z elastomeru EPDM lub FKM z dupuszczeniem do wody pitnej. Wszystkie metalowe komponenty są wykonane ze stali nierdzewnej 1.4122 lub 1.4571.

Konstrukcja wielosprężynowego docisku wymaganego dla pierścieni ślizgowych uszczelnienia uniemożliwia kontakt z pompowanym płynem. Chroni pojedyncze sprężynki przed zanieczyszczeniami i zapewnia dłuższą żywotność uszczelnienia.

Podczas projektowania uszczelnienia 4EB dla inżynierów wielkie znaczenie miała możliwość jego bezpośredniej zabudowy i demontażu. Nie są wymagane oprawki montażowe i śruby mocujące; modułowa konstrukcja uszczelnienia minimalizuje czas przestoju podczas przeglądów i zapobiega wadliwemu ponownemu montażowi. Uszczelnienie jest odpowiednie dla dynamicznego ciśnienia roboczego do 25 bar i ciśnienia statycznego do 37,5 bar. Nowe uszczelnienia mechaniczne Zużycie powierzchni pierścieni ślizgowych jest minimalne, ponieważ uszczelnienie mechaniczne 4EB zostało specjalnie zaprojektowane dla jego zabudowy w pompie.

Komunikaty prasowe

Additional Information