KSB na targach BrauBeviale 2016 w Norymberdze

Na tegorocznych targach BrauBeviale  (08 – 11 listopada 2016) niewątpliwą atrakcją stoiska KSB będzie prezentacja najnowszej generacji jednostopniowej, higienicznej pompy blokowej Vitachrom. Nowe wykonanie pozwala na doprowadzenie cieczy do uszczelnienia w sposób standardowy lub za pomocą 8 mm przewodu. Zastosowanie elementów ze stali szlachetnej, poddanych obróbce elektropolerowania i niemal zupełny brak stref martwych w pompach sprawia, że pompy te nadają się idealnie do zastosowania w procesach CIP/SIP. Typoszereg ten posiada certyfikat EHEDG, wszystkie zastosowane materiały mają pozytywną opinię FDA i odpowiadają normie 1935/2004. Pompa może również pracować w strefie przeciwwybuchowej.

W Norymberdze KSB zaprezentuje również PumpMeter LSA do procesów higienicznych, opracowany w oparciu o standardowy PumpMeter. Urządzenie wprowadzone na rynek w 2010 r. pozwala szybko oszacować efektywność pracy pompy. PumpMeter LSA różni się od standardowego PumpMetera czujnikami oraz sposobem zabudowy w rurociągu. Spełnia on wszystkie wymagania przemysłu spożywczego.

Na stoisku KSB będzie można również zapoznać się z aplikacją mobilną „KSB Sonolyzer“, która ocenia efektywność pompy napędzanej silnikiem o stałej prędkości obrotowej. Dzięki niej użytkownik może określić, czy istnieje możliwość zaoszczędzenia energii poprzez optymalizację hydrauliki pompy lub napędu. Aplikacja jest dostępna dla systemów operacyjnych iOS i Android.

KSB pokaże również nowe zasuwy, zawory membranowe i zawory odcinające oraz wielofunkcyjny, pneumatyczny sterownik AMTRONIC. Wielofunkcyjny sterownik AMTRONIC szczególnie nadaje się do zastosowania w instalacjach browarniczych i do produkcji napojów. Realizuje on funkcje począwszy od prostych regulacji „zamknij/otwórz” zaworu pneumatycznego z sygnalizacją pozycji „otwarty/zamknięty”, do zaawansowanych zadań sterujących.

KSB jest jednym z niewielu producentów na świecie, który posiada w swoim portfolio zarówno pompy jak i armaturę. Stoisko KSB i znajduje się w hali H6, numer 129.

Nowa pompa Vitachrom posiada dodatkowe przyłącza do płukania uszczelnienia mechanicznego. Nowa pompa Vitachrom posiada dodatkowe przyłącza do płukania uszczelnienia mechanicznego.

Komunikaty prasowe

Additional Information