Nowy głębinowy agregat pompowy 4-calowy wykonany ze stali nierdzewnej

Na początku kwietnia 2017 r. koncern KSB wprowadził na rynek nowy typoszereg agregatów głębinowych. UPAchrom 100 jest wykorzystywany w zaopatrzeniu w wodę oraz nawadnianiu, jak również w małych systemach obniżania poziomów wody gruntowej. Jego osiągi parametrowe to wysokość podnoszenia do 550 metrów i wydajność do 21.500 litrów na godzinę. 

Sprawność systemów hydraulicznych zaspokaja potrzeby i wymagania obowiązujących przepisów ErP. Wszystkie wartości MEI są powyżej 0,40. Certyfikowana zgodnie z normami francuskimi (ACS) i amerykańskimi (NSF) pompa może być bezpiecznie stosowana do wody pitnej.

Wszystkie elementy pompy wykonane są ze stali nierdzewnej. Agregaty pompowe mają bardzo solidną konstrukcję i są zdolne do tłoczenia wody zawierającej do 50 gramów cząstek stałych na metr sześcienny. Zintegrowany i hydraulicznie zoptymalizowany zawór zwrotny uniemożliwia opróżnienie przewodu tłocznego po zatrzymaniu agregatu pompowego. To zmniejsza ryzyko uszkodzeń, które mogą powstać przy odwróceniu kierunku obrotów pompy.

Pompy UPAchrom 100 są napędzane hermetyzowanymi silnikami wypełnionymi wodą w zakresie mocy do 7,5 kW lub przezwajanymi silnikami zatapialnymi w zakresie mocy do 18,5 kW dla bardzo dużych wysokości podnoszenia. Wszystkie agregaty pompowe są całkowicie bezobsługowe z samonastawnymi łożyskami wzdłużnymi i przeponami wyrównoważającymi ciśnienie. Wymiarowanie łożysk pośrednich na każdym stopniu pompy zapobiega potencjalnej niewspółosiowości wału. Ich specjalna konstrukcja zapewnia optymalne smarowanie powierzchni łożysk i możliwość zainstalowania pompy pod kątem lub w pozycji poziomej.

Jego prosta konfiguracja za pomocą sprawdzonej konstrukcji połączeń metalowymi taśmami sprawia, że agregat pompowy jest bardzo prosty w serwisowaniu. Dzięki precyzyjnie określonemu zakresowi wielkości silników użytkownik może wybrać optymalny napęd odpowiadający dowolnemu zastosowaniu. Sprzęgła i kołnierze napędów mają wymiary zgodne z normami NEMA.
UPAchromU Nowy głębinowy agregat pompowy typoszeregu UPAchrom 100

Komunikaty prasowe

Additional Information