Nowy system zmiany prędkości obrotowej do zastosowań HVAC

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie koncern KSB zaprezentuje nową wersję układu zmiany prędkości obrotowej PumpDrive Eco montowanego na silniku 230 V. Nowa wersja została specjalnie dostosowana do wymogów zastosowań HVAC i jest dostępna dla silników o mocy od 0,12 do 1,1 kW.

PumpDrive Eco cechuje się bezczujnikową kontrolą różnicy ciśnień, która dostarczana jest wraz z gotową do użycia pompą Etaline L. Wszystkie kluczowe parametry danych odnoszące się do pompy i silnika są ustawione w fabryce. To skraca czas potrzebny do parametryzacji i uruchomienia pompy.

Oprócz modułów bezprzewodowych Bluetooth, dla stałych instalacji dostępne są złącza Bluetooth dostarczane opcjonalnie. Mogą one zostać podłączone do interfejsu obsługi PumpDrive Eco z zewnątrz. Rozwiązanie to zwiększa użyteczność pozwalając również na komunikację z systemami, które nie mają własnych interfejsów BT. Aplikacja myPumpDrive umożliwia użytkownikom komunikować się z systemem i dokonać ustawień za pomocą smartfonu.

Bezpłatna aplikacja działająca na smartfonach z systemem operacyjnym Apple iOS lub Android zapewnia łatwość obsługi i przyspiesza rozruch pompy. Daje również możliwość zarządzania specyficznymi rekordami danych dla aplikacji. Uruchomienie kreatora aplikacji wspomaga instalację podstawowych funkcji, takich jak kontrola ciśnienia tłoczenia lub regulacja różnicy ciśnień.

PumpDrive Eco przekazuje zmienne procesowe, takie jak różnica ciśnień lub natężenie przepływu, jako analogowe sygnały wyjściowe 4-20 mA. Informacje te są także dostępne w postaci sygnałów 0-10 V. Wszelkie ostrzeżenia lub alarmy, które mogą wystąpić, są przekazywane poprzez styki bezpotencjałowe normalnie otwarte. Ponieważ PumpDrive Eco wykorzystuje sterowanie wektorowe z wybraną metodą regulacji silników, może współpracować zarówno z silniki asynchronicznymi jak i synchronicznymi reluktancyjnymi.

Etaline Pompa Etaline z nową wersją PumpDrive Eco 230 V

Komunikaty prasowe

Additional Information