Kompaktowa pompa wysokiego ciśnienia dla układów pompowych

W kwietniu 2017 roku koncern KSB rozszerzył asortyment produktów o nową, poziomą wersję kompaktowych pomp wysokociśnieniowych Movitec. Wersja H(S)I jest przeznaczona do montażu poziomego.

Zamiast ustawienia liniowego - typowego dla tego typu pomp - króćce ssawny i tłoczny są ustawione względem siebie pod kątem 90 stopni, podobnie jak dla procesowych pomp odśrodkowych. Króciec tłoczny może być ustawiony po stronie lewej, prawej lub od dołu.
Taka konfiguracja oferuje producentom OEM i wykonawcom instalacji więcej opcji przy zastosowaniu tych wszechstronnych i wysokosprawnych pomp. Zakres zastosowań nowej wersji pomp Movitec obejmuje: dystrybucję wody, uzdatnianie wody, chłodzenie wody, zasilanie kotłów i podnoszenie ciśnienia. Wszystkie części mające kontakt z medium są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Podobnie jak inne pompy typoszeregu Movitec, nowa wersja H(S)I charakteryzuje się hydraulicznie zoptymalizowanymi wirnikami i korpusami stopnia. To sprawia, że są one energooszczędne.

Łatwe do wymiany uszczelnienia kartridżowe ułatwiają konserwację. Są one dostępne w dużym zakresie kombinacji materiałów, co pozwala użytkownikowi wybrać optymalne uszczelnienie mechaniczne dla każdej aplikacji.

Nowy Movitec H(S)I jest dostępny w pięciu wielkościach z różną liczbą stopni. Maksymalny przepływ wynosi 26 m3/h i maksymalna wysokość podnoszenia - 195 metrów. Temperatura przetłaczanej cieczy mieści się w zakresie od -20 °C do +140 °C. Silniki o sprawności Ultra Premium IE5 mogą być dostarczane na zapytanie. Nowa pompa Movitec H(S)I

Komunikaty prasowe

Additional Information