IFAT 2020 / Nové vysoce účinné 8-palcové čerpadlo z nerezové oceli do studní

Vedle jiných čerpadel z oblasti „získávání vody“ představí KSB Group na letošním veletrhu IFAT od 4. do 8.5.2020 nové ponorné čerpadlo do vrtů typu UPA S 200. Tato konstrukční řada je určena pro použití v zásobování vodou, zavlažování a hospodaření s podzemní vodou a také pro zvyšování tlaku

Díky optimalizované konstrukci hydrauliky dosahují čerpadla tohoto typu velmi vysokých účinností. Provedení odolné proti opotřebení s kovovými těsnicími kruhy a ložisky z karbidu křemíku udržují energetickou spotřebu po dlouhé roky na minimu a to i při zvýšeném obsahu písku v čerpaném médiu.

V kombinaci s vysoce účinnými synchronními motory konstrukční řady UMA-S a variabilními otáčkami mohou být náklady na energii ještě dále výrazně sníženy.

Pro provoz bez měniče frekvence budou průměry oběžných kol opracovány na milimetr přesně. Tak bude také při pevných otáčkách zajištěno, že charakteristické křivky jsou individuálně přizpůsobeny potřebě a že se zabrání nadměrné spotřebě energie.

UPA S 200 přichází na trh nejprve jako 8-palcové čerpadlo a bude k dostání ve 4 různých velikostech hydrauliky. Optimální dopravovaná množství leží mezi 40 až 160 krychlovými metry za hodinu. Maximální dopravní výška je 400 metrů. Všechny lité komponenty jsou zhotoveny z vysoce jakostní nerezové oceli 1.4408 nebo variantně  1.4517.

Čerpadlo je certifikováno pro použití pro pitnou vodu podle ACS (francouzská certifikace pro pitnou vodu) a splňuje požadavky Německého spolkového úřadu pro životní prostředí.


UPA S 200 Nová čerpadla UPA 200 se díky své konstrukci vyznačují nízkou spotřebou elektrické energie a také dlouhou provozní životností a trvanlivostí. ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information