Nejvýkonnější napájecí čerpadlo kotlů dodáno

Koncem prosince 2019 dodala KSB-Group z Frankenthalu napájecí čerpadlo kotlů s pohonem s nejvyšším výkonem na světě do budované uhelné elektrárny Pingshan II v čínském Huaibei.

„Superkritická“ elektrárna má díky nasazení nové technologie dosahovat u bloku s výkonem 1 350 megawatt účinnost téměř 50 procent.

Proto vývojáři dimenzovali napájecí čerpadlo kotlů typu CHTD 11 na maximální vstupní teplotu 270°C a maximální tlak 520 bar. Čerpací agregát pohánějí dvě parní turbíny. Při uvedení čerpadla do provozu se dosáhne účinnosti přes 88 procent, což ve srovnání s předchozími modely představuje významné zvýšení.

Dvě pomocná čerpadla (booster pumps) typu YNK, rovněž vyrobená v závodě ve Frankenthalu, zásobují napájecí čerpadlo potřebným vstupním tlakem. V pobočce KSB v Šanghaji se kompletují čerpací agregáty se základovými deskami, spojkami a převodovkami.

Kromě sady čerpadel dodává výrobce také armatury pro potrubní připojení čerpadel a parních kotlů. Uvedení čerpadel do provozu v elektrárně se plánuje na rok 2021.

KSB-Pingshan Napájecí čerpadlo kotlů CHTD 11/5 s nejvyšším výkonem pohonu v současné době ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information