Membránové ventily pro velké švýcarské zařízení Biologika

V říjnu 2018 začala lucemburská společnost SISTO Armaturen, patřící do skupiny KSB, s výrobou několika tisíc membránových ventilů pro nové výrobní zařízení ve Švýcarsku.

Armatury konstrukční řady SISTO-C pro stavbu bioparku IbexTM, který vznikne ve Visp (Wallis), stanovila Lonza AG. Nová zařízení budou produkovat vysoce kvalitní terapeuticky účinné látky na biotechnologické bázi. Tyto armatury budou dodávány firmě Lonza AG, ale také různým konstrukčním společnostem z Evropy a Číny.

Pro výrobu ventilů a ventilových bloků bude použita kovaná ocel jakosti 1.4435 (316L) a 1.4539 (AISI 904L). Membrány budou vyrobeny z EPDM nebo z TFM s opěrnou membránou z EPDM, aby se přesně splnily vysoké nároky biofarmaceutických výrobních procesů.

Potřebné jmenovité světlosti jsou v rozsahu od DN 8 do DN 200. Díky kovové spirále, která podpírá membránu na zadní straně, jsou instalované ventily SISTO-C i při velkých jmenovitých světlostech schváleny pro maximální provozní tlak 16 bar. Tato konstrukce zajišťuje po velmi dlouhou dobu provozní spolehlivost i při vysokých teplotách.

Více než 95 procent ventilů je vybaveno pneumatickými pístovými pohony, přičemž se používá nová generace pohonů SISTO, která se vyznačuje zejména kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Robustní konstrukce pohonů umožňuje dosahovat vysoký počet spínacích cyklů a tím i dlouhou životnost.

Lucemburský výrobce získal tuto zakázku mimo jiné proto, že švýcarský zákazník již v podobném zařízení nabyl dobré zkušenosti s kvalitou a dlouhou životností těsnicích systémů se zapouzdřenou membránou a podpěrnou spirálou. Dodávka bude dokončena pravděpodobně v roce 2019.

http://ibex.lonza.com

KSB Delta Primo Hydraulicky optimalizované ventily SISTO-C s pneumatickým kompaktním pohonem typu Typ Lap.520 pro použití ve vysoce čisté vodě (HPW).  ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information