Motýlové klapky pro aplikace v potravinářství

Začátkem května 2019 uvedla KSB SAS, člen skupiny KSB, na trh nový typ manžety pro své motýlové klapky konstrukční řady ISORIA. Ta se vyrábí z hydrogenované nitrilbutadienové pryže (HNBR) a je certifikována podle požadavků European Food Contact Materials Regulation (EC) 1935/2004. Nové schválení rozšiřuje rozsah aplikací této konstrukční řady, která je již schválena podle FDA (USA, Food and Drug Administration).

Manžeta NH (HNBR) je vhodná pro veškeré potravinářské aplikace, při kterých se zpracovávají zvířata, rostlinné nebo minerální oleje a kyselé tekuté produkty. Je odolná proti uhlovodíkům a je také vhodná pro použití v kapalinách s obsahem pevných látek, protože je odolná proti abrazi. Selektivní hydrogenace nitrilové pryže (NBR) významně zvyšuje teplotní odolnost HNBR. Motýlové klapky vybavené manžetami, vyrobenými podle nové receptury (NH), mohou být používány pro kapalná média až do maximální teploty 150 °C.

Konstrukční řada měkce těsnících klapek ISORIA s centrickým diskem se dodává ve jmenovitých světlostech od DN 40 až do DN 1000. KSB pro aplikace v potravinářství vyrábí také jiné matriály manžet, které splňují různé požadavky podle Nařízení (EU) 1935/2004 a FDA. KSB například pro nápojový průmysl dodává manžety z EPDM a bílého nitrilu.

Společnost KSB je jedním z mála výrobců armatur na světě, který si vyvíjí a vyrábí vlastní elastomery.


KSB ILN pump Motýlové klapky konstrukční řady ISORIA jsou nyní pro aplikace v potravinářství k dostání s manžetou odolnou proti olejům. ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information