KSB na veletrhu Brau Beviale 2019 v Norimberku

Jako kompletní nabízející v oboru „Life Sciences Applications“ představí skupina KSB v Norimberku (12. až 14.11.2019) svůj obsáhlý program čerpadel a armatur. Jako hlavní bod budou prezentovány výrobky pro sterilní a hygienické technologie a také pro související podpůrné procesy. V popředí prezentace stojí čerpadla potravin konstrukčních řad Vitachrom, Vitacast, Vitalobe a Vitaprime. Všechny tyto konstrukční řady disponují v tomto oboru obvyklými certifikáty, jako např. EHEDG, a použité elastomery vyhovují normám FDA. Díky rozmanitosti nabízených variant těchto agregátů lze splnit téměř všechny úkoly, které vyvstávají při dopravě tekutých nebo viskózních potravin. Čerpadla bez mrtvých prostorů, elektricky leštěné součásti, přicházející do styku s médiem, a vysoce jakostní nerezové oceli rovněž přispívají k vynikající možnosti čištění vodou a parou (CIP/SIP).

Na veletrhu v Norimberku představí KSB také systém monitorování čerpadel „KSB Guard“. Vibrační a teplotní senzory umístěné přímo na čerpadle a propojené v síti poprvé umožňují transparentní sledování disponibility na úrovní zařízení. Systém umožňuje včas rozpoznat změny provozních vlastností stroje a tak mohou být lépe naplánovány údržbové práce, aniž by bylo nutno být na místě u čerpadla. Systém „KSB Guard“ je ideální pro dovybavení čerpadla. Senzorová jednotka je upevněna magnetem a lepidlem na tělese ložiska nebo na lucerně pohonu čerpadla a může být namontována za provozu bez zásahu do stroje. Akumulátorová jednotka, která je součástí dodávky, zajišťuje autarkní napájení proudem.

Jako novinku v oboru armatur předvede výrobce uzavíracích klapek konstrukční řadu ISORIA s novým materiálem manžet. Ty jsou vyrobeny z hydrogenovaného nitril-butadienového kaučuku (HNBR) a certifikovány podle požadavků European Food Contact Materials Regulation, (EC) 1935/2004. To rozšiřuje možnosti použití konstrukční řady, která je již schválena podle FDA (USA, Food and Drug Administration). Nová manžeta je vhodná pro všechny aplikace v potravinářství, při kterých se zpracovávají živočišné, rostlinné nebo minerální oleje a také kapalné kyselé produkty. Je stálá proti uhlovodíkům a je také vhodná pro použití pro kapaliny s obsahem pevných látek, neboť je velmi odolná proti abrazi.

Jako další zástupce rozsáhlého programu armatur bude vedle membránových ventilů SISTO a šoupátek konstrukční řady HERA představena také konstrukční řada BOA-H. Vystavené pneumatické ovládání armatur AMTRONIC je vhodné zejména pro použití v pivovarnickém a nápojovém průmyslu. AMTRONIC zahrnuje funkce od jednoduchých spínání „zavřeno-otevřeno“ pneumatické armatury se signalizací koncové polohy až po převzetí regulačních úkolů, které může vykonávat nezávisle na nadřazeném velínu.


KSB at DIAM 2019 in Bochum Foto: Vitalobe od KSB, velmi výkonné pístové čerpadlo pro hygienické aplikace.  ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information