Vertikální čerpadla do vrtů s ponornou hydraulikou rozšiřuji sortiment výrobků

IV polovině roku 2018 rozšířila společnost KSB-Gruppe svůj sortiment, nabízený po celém světě, o komplexní program vertikálních čerpadel do vrtů s ponornou hydraulikou. V případě takzvaných B-pump se jedná o vícestupňová čerpadla do vrtů s ponornou hydraulikou. Čerpadla se skládají z výtlačného kolena čerpadla, stoupacího potrubí a hydraulické článkové části. Celkem je uživatelům k dispozici 17 různých konstrukčních velikostí se třemi různými typy oběžných kol. 

Maximální dopravní výška je až 200 metrů a nejvyšší průtok činí 720 litrů za sekundu. Počet stupňů je od jednoho až po 25 a průměr tělesa stupně je od 6 do 24 palců. Různá provedení umožňují instalaci s výtlakem nad nebo pod podlahou. Čerpadla jsou poháněna vertikálně instalovanými elektromotory nebo přes úhlovou převodovku (s kuželovými koly) horizontálním dieselovým nebo elektrickým pohonem. Maximální přípustné otáčky činí 3500 otáček za minutu. 

Standardně jsou čerpadla vyráběna z šedé litiny a oceli. Ve zvláštním provedení jsou rovněž k dispozici kompletně z nerezové, duplexové a super duplexové oceli nebo z individuálně přizpůsobených materiálů. Meziložiska hřídele čerpadel jsou mazána čerpaným médiem, na přání mohou ale být vybavena externím mazáním. Těleso čerpadla je dimenzováno na tlak 16 bar a rozměry výtlačné příruby odpovídají normám DIN, BS a ASME. Na vyžádání se mohou dodávat čerpadla s provozním tlakem nad 16 bar. Maximální přípustná teplota média by neměla překročit 105 °C.

KSB B Pump Různá provedení konstrukční řady B-pump umožňují instalaci jak s výtlakem nad podlahou, tak i pod podlahou.  © KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information