Nová závěsná čerpadla s hydraulickým systémem normovaných chemických čerpadel / ACHEMA 2018

Konstrukční řada Estigia rozšiřuje portfolio výrobků KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal pro chemický a petrochemický průmysl a další aplikace. Bude předvedena na letošním veletrhu ACHEMA ve Frankfurtu (11. – 15. června).

Nízkotlaká závěsná čerpadla jsou konstruována pro vertikální mokrou instalaci v uzavřené nádobě za atmosférického tlaku. Pro každou konstrukční velikost čerpadla lze volit instalaci v různých hloubkách, pro kterou jsou k dispozici délky v rozsahu od minimálně 852 mm do maximálně 6402 mm, a tři světlosti výtlačného potrubí.

Vzhledem k vertikální konstrukci vyžadují čerpadla jen velmi malý prostor. Jestliže hloubka ponoření přesáhne 2400 mm, postará se speciální konstrukční prvek mezi sekcemi nosné trubky a výtlačným potrubím o významné snížení vibrací. Víko tělesa čerpadla je vybaveno kluzným ložiskem, mazaným čerpaným médiem a vyrobeným z vysoce jakostního karbidu křemíku, odolného proti opotřebení. Výsledkem je dlouhá provozní životnost a dlouhé intervaly údržby.

Instalace a demontáž čerpacího agregátu je snadná díky integrované krycí desce, sloužící jako víko nádrže. Nabízené materiálové varianty jsou litina, nerezová ocel a duplexová ocel. Vyměnitelné těsnicí kruhy zabraňují možnému opotřebení tělesa a oběžného kola. Konstrukční řada Estigia se vyznačuje vysokou účinnosti a nízkými provozními náklady.

Čerpací agregát se může dodávat s ložisky hřídele, mazanými čerpaným médiem externím kapalinou nebo elektrickým mazacím čerpadlem. K dispozici je i takzvané konzolové provedení. Tato verze je konstruována podle ISO 5199, s pružnou spojkou a tukem mazanými valivými ložisky vně čerpaného média. Čerpadlo je vhodné pro teplotu média od -30 °C do +100 °C. Čerpadlo může být poháněno elektrickými motory s regulovanými nebo neregulovanými otáčkami, se schválením ATEX nebo bez něj.KSB augmented repair Foto: Nová vertikální zavěšená čerpadla konstrukční řady Estigia pro instalaci do nádrží za atmosférického tlaku © KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information