Nová obří čerpadla pro transport odpadní vody

Jako reakci na celosvětový nárůst extra velkých projektů v oboru odpadní vody společnost KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal, významně rozšířila svůj sortiment velkých čerpadel odpadní vody s instalací v suché jímce. Výrobce čerpadel doplnil svoji konstrukční řadu Sewatec o 15 konstrukčních velikostí.

Maximální průtok největší verze činí až 33.000 m³/h a výkon motoru přesahuje jedem megawatt. Na letošním veletrhu IFAT v Mnichově představí výrobce na svém stánku jeden exemplář těchto čerpacích agregátů.

Konstrukční řada Sewatec zahrnuje jednostupňová horizontálně nebo vertikálně instalovaná čerpadla se spirálním tělesem v procesním provedení. Ta mohou být v závislosti na čerpaném médiu vybavena různými typy oběžných kol, jako např. vícekanálovými a otevřenými, jakož i jednolopatkovými oběžnými koly.

Tělesa mají vyměnitelný těsnicí kruh a podle velikosti mají nebo nemají čisticí otvor. Sací hrdla jsou vždy uspořádána axiálně.

U výtlačných hrdel existuje možnost volby mezi radiálním nebo tangenciálním uspořádáním. Valivá ložiska mazaná trvalou tukovou náplní pohlcují síly působící na ložiska. U těsnění hřídele může uživatel podle směru otáčení volit mezi různými mechanickými ucpávkami a různými ucpávkovými těsnivy.

Celosvětový trend směrem ke stále větším a větším projektům pro odpadní vodu, například v Mexico City nebo v Londýně, předpokládá výstavbu tunelů s gigantickými rozměry. To bude vyžadovat vždy větší a větší čerpadla odpadní vody.Test facility of the Halle site Obrázek: Jako reakci na celosvětový nárůst extra velkých projektů v oboru odpadní vody společnost KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal, významně rozšířila svůj sortiment velkých čerpadel odpadní vody s instalací v suché jímce.  © KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information