Mechanické ucpávky pro velká vodní čerpadla

Kromě rozsáhlého programu čerpadel a armatur představuje společnost KSB na letošním veletrhu IFAT také portfolio mechanických ucpávek, které v současnosti sestává z 30 konstrukčních řad.

V mnichově bude k vidění mimo jiné konstrukční řada „4EB“. Jedná se přitom o mechanickou ucpávku, která byla vyvinuta speciálně pro velká čerpadla, čerpající pitnou a teplou vodu. Modulární provedení jednoduchých mechanických ucpávek se vyznačuje velmi kompaktní konstrukcí. Optimální přizpůsobení mechanické ucpávky prostoru pro instalaci v čerpadle minimalizuje opotřebení a zaručuje tak dlouhou provozní životnost.

Kluzné kroužky jsou standardně vyrobeny z karbidu křemíku. Jako materiál protikroužků si může uživatel volit mezi karbidem křemíku nebo uhlíkovým grafitem. O-kroužky jsou z elastomerů EPDM nebo FKM, certifikovaných pro pitnou vodu. Všechny kovové konstrukční díly jsou vyrobeny z korozivzdorných nerezových ocelí, jako například 1.4122 nebo 1.4571.

O požadované předpětí mechanické ucpávky se stará skupinové uspořádání pružin, které jsou aranžovány tak, aby nepřišly do kontaktu s čerpaným médiem. Tak jsou jednotlivé pružiny chráněny před kontaminací a současně se prodlužuje celková životnost mechanické ucpávky.

Při konstruování mechanické ucpávky „4EB“ kladli vývojáři velkou důležitost na velmi snadnou instalaci a demontáž. Není zapotřebí používat montážní šablony ani upevňovací šrouby. Díky modulové konstrukci tak lze minimalizovat odstávky při revizích a zamezit montážním chybám. Mechanická ucpávka je použitelná pro dynamický provozní tlak až 25 bar a pro statický provozní tlak až 37,5 bar.

Všechny tiskové zprávy

Additional Information