Čerpadla pro rafinérie odlehčí dopravě v Ománu

Společnost KSB dodala do Sultanátu Omán 39 čerpadel, vyrobených podle normy API 610. Agregáty pracují v takzvaném dvoucestném potrubí, které bylo uvedeno do provozu koncem října 2017 a které může být použito pro různé petrochemické produkty. Potrubí je první svého druhu, jaké bylo v Ománu vybudováno. Spojuje rafinérie Mina Al Fahal a Suhar v Ománském zálivu 280 km dlouhým potrubím s distribučním meziskladem a skladovacím centrem v Jifnainu a také s novým skladovacím zařízením na mezinárodním letišti Maskat.

Čerpadla jsou provozována v přívodním a zpětném potrubí plynového oleje a také ve vyprazdňování potrubí a skladovacích nádrží. Procesní čerpadla odpovídají typům OH2, VS1 a VS4 podle API. Mají tělesa z lité oceli a hřídele z kované legované oceli. Jako pohony se používají především dvou a čtyřpólové třífázové motory s výkonem 55 kW.

Nová potrubní síť eliminuje potřebu dopravovat rafinérské produkty loděmi a nákladními automobily. Tím se snižuje dopravní zatížení v Maskatu a jeho okolí a zlepšuje se životní prostředí.

39 refinery pumps new pipeline Oman Společnost KSB dodala 39 čerpadel pro rafinérie pro nové potrubí v Ománu, které významně snižuje počet transportů kapalných petrochemických produktů loděmi a nákladními automobily do Maskatu.  © KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information