Nový pneumatický pohon pro membránové ventily ve sterilní technice

V září 2017 uvede SISTO Armaturen S.A., lucemburská dceřiná společnost KSB, na trh nový dvojčinný a jednočinný pneumatický pohon. Ten je určen k použití pro membránové ventily ve sterilních provozech nápojového, potravinářského a farmaceutického průmyslu.

Technická zvláštnost nové konstrukční řady pohonů MD30-MD202 spočívá v tom, že těleso pohonu a víko ventilu jsou zhotoveny z jednoho kusu materiálu. Tato konstrukční změna oproti předchozím modelům významně snižuje stavební výšku. Tím se například u ventilových bloků dosáhne významného snížení nároků na prostor. Kromě toho jsou nové pohony až o 45 procent lehčí, než je tomu u dvoudílného provedení. Pro obě největší konstrukční velikosti je alternativou k provedení z nerezové oceli hmotnostně úspornější hliníková varianta.

 

K připevnění pohonu na tělese ventilu se nepotřebují žádné matice, protože se závity nacházejí přímo v tělese ventilu. Tím se výrazně zjednodušuje montáž. Přípojku tlakového vzduchu lze nastavit po 90° krocích.

Příslušenství, jako například omezení zdvihu, pozicionér a také koncové spínače pro indikaci aktuální polohy, si může v případě potřeby provozovatel instalovat dodatečně. Pohony lze kdykoliv zaměnit za víka s ručním ovládáním.

Díky této speciální konstrukci se zapouzdřenou membránou, podepřenou kovovou pružinou, dosahují ventily Sisto C velmi dlouhé doby životnosti a mohou být dokonce použity i pro provozní tlaky až do 16 bar. 

Nové pohony MD30-MD202 Nové pohony MD30-MD202 se oproti předchozím modelům vyznačují významně sníženou stavební výškou  © KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information