KSB na veletrhu Drinktec 2017 v Mnichově

KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal, se bude na veletrhu Drinktec v Mnichově

(11.– 15.09.2017) prezentovat jako dodavatel spolehlivých a snadno udržovatelných čerpadel a armatur pro hygienické čerpání potravin.

Hlavní bod výstavy v Mnichově tvoří přirozeně čtyři konstrukční řady čerpadel pro potravinářský a nápojový průmysl - Vitachrom, Vitacast, Vitalobe a Vitaprime. Při čerpání produktů v hygienickém prostředí se na základě nabízené univerzálnosti těchto čerpadel nechají realizovat téměř všechny úkoly, které připadají v úvahu při transportu kapalných a viskózních potravin. Konstrukční řady čerpadel Vita disponují veškerými certifikáty, obvyklými pro toto odvětví, jako je EHEDG, a použité elastomery odpovídají FDA. Díky tomu, že čerpadla nemají „mrtvý prostor“, je lze optimálně čistit. K dobrým schopnostem CIP/SIP přispívají také elektrolyticky leštěné konstrukční díly ve styku s čerpaným médiem a vysoce jakostní nerezové oceli. V Mnichově představí KSB-Servis poprvé zvláštní koncepci údržby, přizpůsobenou speciálním požadavkům na potravinářská čerpadla ve vztahu k hygienickým normám. K pohonu čerpadel je také k dispozici od ledna 2017 dodávaný motor Supreme se stupněm účinnosti  IE5. Splňuje nejvyšší klasifikaci energetické účinnosti IE5 (IEC / TS 60034-30-2) pro motory s regulací otáček a má oproti motorům IE4-o 20 procent nižší ztráty. Na rozdíl od konvenčních synchronních motorů neobsahuje tento pohon žádné magnetické látky, jako jsou kovy vzácných zemin, které jsou zařazeny jako kritické a jejichž získávání v zemích původu představuje velkou zátěž životního prostředí. Stánek KSB nabídne návštěvníkům příležitost vyzkoušet si přímo na místě mobilní aplikaci „KSB Sonolyzer“. Výrobce čerpadel nabídne provozovatelům zařízení v potravinářském a nápojovém průmyslu možnost přezkoušet účinnost jejich používaných neregulovaných čerpadel. Aplikace ukáže uživateli, zda může optimalizací hydrauliky nebo techniky pohonu na měřeném agregátu dosáhnout úsporu energie. Dodává se pro operační systémy iOS a Android. Jako zástupce rozsáhlého programu armatur se jako příklad představí konstrukční řada Boa H. Ručně, elektricky nebo pneumaticky ovládané uzavírací a regulační ventily se po tisících používají v topných nebo chladicích okruzích v nápojovém průmyslu. Vyznačují se především energeticky úspornou a pro proudění příznivou hydraulikou. Výrobce z Frankenthalu je zatím jediným kompletně nabízejícím na světě, který může nabídnout čerpadla a armatury pro téměř každý čerpací účel, který se může vyskytnout v nápojovém průmyslu. Veletržní Stánek KSB má číslo 116 a najdete ho v hale B4.

KSB drinktec 2017 mnichov Potravinářské čerpadlo Vitacast se nyní dodává i s motorem Supreme s klasifikací IE5 © KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information