Vysoce účinná ponorná čerpadla se širokým spektrem použití

Poprvé představuje společnost KSB Aktiengesellschaft, Německo ,Frankenthal na veletrhu IFAT 2016 v Mnichově nejmladší generaci svých ponorných čerpadel Amarex-KRT. Jejich oblastí použití je čerpání odpadních vod veškerého druhu pro komunální, průmyslové a živnostenské aplikace. Maximální průtok je kolem 10.080 m3 za hodinu a největší dopravní výška činí až 120 m. Nejsilnější výkon sériového motoru činí 850 kW.

Vývojáři v pobočce v Halle zlepšili provozní bezpečnost osvědčených hydraulických systémů pro odpadní vody při současném zvýšení hydraulické účinnosti. Přitom se zaměřili na typické pracovní oblasti čerpacích stanic odpadní vody. Volný průchod zajišťuje shodu s příslušnými normami. Aby bylo možno nabídnout co možná největší spektrum použití, existují pro nová ponorná čerpadla čtyři různé a dále zdokonalené typy oběžných kol.

U moderních ponorných čerpadel přísluší také elektromotoru důležitá role se zřetelem na nízkou spotřebu energie. Provozovatel si tudíž může zvolit v závislosti na zátěžovém profilu svého zařízení také vysoce účinnou variantu motoru, která odpovídá třídě IE 3 u normovaných motorů podle normy IEC-60034-30. Takové motory jsou zajímavé především pro vysoce výkonná čerpadla s  vysokou četností spínání. Dvě mechanické ucpávky nezávislé na směru otáčení chrání spolehlivě motorový prostor před vniknutím vody.

Komora, která je naplněna ekologickým olejem, zajišťuje, aby mechanické ucpávky byly chlazeny a mazány i v případě čerpání plynných médií. Silně dimenzovaná kuličková ložiska s mazací náplní na celou dobu životnosti udržují hřídel z nerezové oceli ve správné poloze. Zvláštní důraz kladli konstruktéři na uspořádání průchodky kabelu. Zde se starají jednotlivé izolované, pozinkované žíly zalité v pryskyřici o dlouhodobé zajištění podélné vodotěsnosti. Tak je tak je chrání také při poškození pláště kabelu a izolace před zkratem.

Aby bylo možno čerpadla i po dlouhodobém náročném použití snadno demontovat, jsou veškerá šroubová spojení, která přicházejí do styku s médiem, vyrobena z vysoce jakostní nerezové oceli. Aby bylo možno čerpat i kyselé odpadní vody, lze čerpadla dodávat i v provedení z duplexové oceli, odolném proti korozi a kyselinám.

Nová ponorná čerpadla Amarex KRT Nová ponorná čerpadla Amarex KRT dimenzovala KSB pro nízké náklady na životní cyklus.  ©KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal

Všechny tiskové zprávy

Additional Information