Inovované samonasávací odstředivé čerpadlo

V lednu 2016 uvedla KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal na trh nejnovější provedení svého samonasávacího odstředivého čerpadla konstrukční řady Etaprime.

Nové agregáty disponují dobrými sacími vlastnostmi i při relativně nepříznivých přítokových podmínkách. Jsou schopny i při nízkém nebo záporném vstupním tlaku překonávat sací výšky až devět metrů. Je možné čerpat i média s obsahem plynů. Použití patního ventilu není zapotřebí.

Agregáty jsou konstruovány pro standardní teploty médií od – 30 °C až do + 90 °C. Maximální dopravní výška je 105 m a největší průtok je 180 m3/h.

Přepracovaná konstrukční řada obsahuje 28 konstrukčních velikostí, které jsou poháněny 2- nebo 4-pólovými IE3-motory. Čerpadla se dodávají v kompaktním blokovém provedení (Etaprime B) nebo v klasickém provedení se základovou deskou, spojkou a motorem (Etaprime L). Jejich připojovací rozměry jsou stoprocentně kompatibilní s jejich předchozí generací.

Podle použití může zákazník jako mazání valivých ložisek volit mezi trvalým tukem nebo olejovým mazáním. Volitelně mohou být ložiskové kozlíky vybaveny přípojkami pro měření teploty nebo rázových impulzů.

Jako materiály jsou k dispozici litina a nerezová ocel. Tak se pro novou konstrukční řadu otevírá široké spektrum použití, které jasně vychází z použití ve vodních aplikacích.

Velký prostor mechanické ucpávky zajišťuje dobré odvětrání této oblasti. Velké prostorové podmínky usnadňují montáž a také demontáž mechanických ucpávek. Pro obtížné aplikace jsou k dostání také dvojčinné mechanické ucpávky v „tandemovém“ „back-to-back“ uspořádání. Pro čerpání emulzí, jako například chladicí maziva, lze nyní zvolit nový materiál těsnění jako standardní možnost. 

  Etaprime Nejnovější provedení samonasávacích odstředivých čerpadel konstrukční řady Etaprime disponuje dobrými sacími vlastnostmi i při relativně nepříznivých přítokových podmínkách.

Všechny tiskové zprávy

Additional Information