KSB na BrauBeviale 2016 v Norimberku

Na letošním veletrhu BrauBeviale  (8. – 11. listopadu) představí KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal nejmladší generaci svých jednostupňových hygienických blokových čerpadel Vitachrom. Tato čerpadla již nyní disponují napájením mechanické ucpávky jak se standardním připojením, tak i s možností připojení pomocí 8 mm silné hadice. S elektrolyticky leštěnými povrchy z nerezové oceli a bez mrtvého prostoru je lze velmi dobře čistit pomocí CIP/SIP. Tato konstrukční řada je certifikována dle EHEDG, veškeré použité materiály vyhovují normám FDA a EN 1935/2004. Je možné je dodávat i v provedení podle ATEX.

Na bázi běžného monitorovacího přístroje PumpMeter představí KSB v Norimberku PumpMeter LSA pro použití v hygienických procesech. PumMeter, který  byl uveden na trh v roce 2010, rozpozná jestli čerpadlo běží optimálně nebo zda se ztrácí energie. Přístroj PumpMeter LSA se od konvenčního liší senzory a způsobem jejich zabudování do potrubí. Verze LSA byla navrhnuta podle platných směrnic v potravinářském průmyslu.

Na stánku KSB budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet si na místě mobilní aplikaci „KSB Sonolyzer“. S touto aplikací  nabízí výrobce čerpadel provozovatelům zařízení v potravinářském a nápojovém průmyslu možnost  jednoduše si  zkontrolovat účinnost svých instalovaných neregulovaných čerpadel. Aplikace uživateli ukáže na měřeném agregátu, zda může uspořit energii optimalizací hydraulického systému nebo modifikací pohonu. KSB Sonolyzer je k dispozici pro operační systémy iOS a Android.

Jako zástupce programu armatur představí KSB  Frankethal kromě šoupátek, membránových ventilů a motýlových klapek také multifunkční pneumatické ovládání armatur Amtronic. To je vhodné zejména pro použití v pivovarnickém a nápojovém průmyslu. AMTRONIC obsahuje funkce, které sahají od jednoduchého spínání otevřeno-zavřeno pneumatické armatury se signalizací koncových poloh až po převzetí regulačních úkolů, které budou prováděny nezávisle na nadřazeném velínu.

Společnost KSB je celosvětově jednou z mála společností, která může dodávat kompletní program čerpadel a armatur jak pro hygienickou techniku, tak pro příslušné pomocné procesy. Stánek KSB má číslo 129 a je umístěn v hale H6.

Vitachrom Nové čerpadlo Vitachrom disponuje dodatečnými připojeními pro proplach mechanické ucpávky. © KSB AG

Všechny tiskové zprávy

Additional Information