Nová generace čerpadel pro horkou vodu a teplonosná média HPK-L

Osvědčená a optimimalizovaná čerpadla pro horkou vodu a teplonosná média HPK-L nejnovější generace. Čerpadla se dá použít v extrémně velkém teplotním rozsahu – zcela bez přídavných chladících systémů. Čerpadla HPK-L jsou energeticky účinná a provozně spolehlivá.

Čerpadlo pro horkou vodu a teplonosná média HPK-L je  dále vyvíjeno specialisty KSB. Je všestranně použitelné a přesvědčivé díky pokrokové technice s vysokou provozní spolehlivostí. 

Konstrukce a oblasti použití

  • horizontální, radiálně dělené čerpadlo se spirálním tělesem, procesní konstrukce
  • odpovídá technickým normám ISO 2858 a ISO 5199
  • schváleno pro čerpání horké vody, organických nebo syntetických teplonosných médií
  • bezpečné použití do 400 °C, zcela bez přídavných chladících systémů
  • provozní tlaky možné až do 40 barů

Konstrukční řada HPK-L nové generace zahrnuje zatím 49 různých konstrukčních velikostí. To umožňuje navrhnout čerpadlo na hydraulické optimum. O flexibilní použití čerpadla se starají sací a výtlačná přírubová hrdla EN 1092-1 (volitelně vrtána podle ASME  B 16.5)

HPK-L Heißwasser- und Wärmeträgerpumpe Die Heißwasser- und Wärmeträgerpumpe HPK-L macht ihre Anlage sicher. ©KSB Aktiengesellschaft

HPK-L od KSB: provozně bezpečné a spolehlivé

Tepelné a chemické zatížení při čerpání horké vody a teplonosných médií je vysoké – konstrukce HPK-L je však optimálně přizpůsobena na tyto zvláštní podmínky. Tak je již zaměřen výběr materiálů na vysoké zatížení, pro médiem - a tlakem zatěžované konstrukční díly jako těleso, oběžné kolo a těsnící kruhy.

Tak jako jiná čerpadla pro teplonosná média a horkou vodu - konstrukční řada Eta-SYT  je  HPK-L vybaveno patentovaným odvzdušňovacím zařízením VenJet®. VenJet® slouží pro  spolehlivé odvedení plynů z čerpaného média v prostoru mechanické ucpávky a zabraňuje tak jejich chodu nasucho.

Vedle jednoduché mechanické ucpávky můžete zvolit pro zvláště náročné účely použití – především v aplikacích se syntetickými teplonosnými médii – také dvojitou mechanickou ucpávku v tandemovém uspořádání.

Oboustraně utěsněná dvojitá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem v O-uspořádání na  „chladném“ konci hřídele zajistí životnost minimálně 25.000 provozních hodin.

Díky vzduchem chlazenému ložiskovému kozlíku s tepelnou bariérou a ventilátorem už není nutné žádné přídavné chlazení: Mechanická ucpávka bude bezpečně odstíněna od horkého pracovního prostoru agregátu a je chráněn ložiskový kozlík. Těsnící kruh na výtlačné straně a odlehčovací otvory v oběžném kole snižují axiální zatížení a zvyšují životnost ložisek. Tvar prostoru plochého těsnění ho chrání před vytlačením.

S HPK-L sázíte na jistotu: Při případném úniku přes mechanickou ucpávku na straně média  zabrání quenchová kapalina vypařování čerpaného média na těsnící spáře. Vyteklé médium je odvedeno do systému quenche.

Úspora energie s HPK-L

Vedle spolehlivosti je HPK-L také obzvlášť energeticky efektivní v provozu. KSB specialisté dále optimalizovali směr proudění: To Vám zajišťuje vysokou účinnost.

Vysoký počet konstrukčních velikostí HPK-L, ve spojení se standardně prováděným stáčením oběžného kola na požadovaný provozní bod, umožňuje energeticky úsporný provoz čerpadla.

Ještě více optimalizací získáte tím, že vybavíte HPK-L při proměnném zátěžovém profilu vylepšeným pohonem KSB SuPremE® ve spojení s otáčkovou regulací PumpDrive v provedení na stěnu nebo v rozvaděči. Tím provozujete Vaše HPK-L již dnes na úrovni IE4 (podle IEC (CD) 60034-30 vyd. 2).

Konstrukce s tepelnou bariérou a ventilátorem dělá externí chlazení zbytečným – to umožňuje dodatečné úspory energie, při současné vysoké použitelnosti.

 Die neue HPK-L in der hocheffizienten Ausführung mit KSB SuPremE®-Motor und PumpDrive in Wandmontage Nová generace čerpadel pro horkou vodu a teplonosná média HPK-L ©KSB Aktiengesellschaft

KSB-servis nepřetržitě 24 hodin denně

Pod vysokou kvalitou výroby rozumí KSB také vždy vysokou kvalitu servisu. KSB-servis stojí na Vaší straně, rychle a kompetentně – na celém světě, nepřetržitě 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Konstrukce HPK-L je obzvláště snadno udržovatelná: Víko tělesa je u všech velikostí sešroubováno s ložiskovým kozlíkem a spirálním tělesem. Kromě toho má odtlačovací šrouby, které ulehčují demontáž. Modulární konstrukce HPK-L snižuje náklady na údržbu.

Více se dozvíte na KSB-Servis a náhradní díly:

Servis

Additional Information