Biopaliva: čerpadla KSB pro pozitivní ekologickou rovnováhu

Čerpadla a armatury od KSB jsou ideální pro použití ve velkém počtu procesů výroby biopaliv. S vynikajícími hydraulickými systémy, rozsáhlým výběrem materiálů a velkým množstvím těsnicích možností splňují výrobky KSB také příslušné směrnice EU.

KSB Pumpen & Armaturen für Biokraftstoffe

Biopaliva tvoří hodnotný a přímý příspěvek k úsilí, zaměřenému na snižování emisí a jejich vlivu na klimatické změny. Naše účinné výrobky pracují spolehlivě a bezpečně ve výrobě biopaliv a hrají tudíž hlavní roli při snižování používání fosilních paliv.

Typy biopaliv

Bionafta je biologicky odbouratelná, netoxická a produkuje významně méně emisí, než je tomu při spalování nafty na bázi minerálních olejů. Bionaftu lze požívat ve standardních dieselových motorech. Etanol se označuje jako bioetanol, jestliže byl vyroben výlučně z biomasy (obnovitelný materiál s obsahem uhlíku) nebo biologicky odbouratelných součástí odpadu, a je určen pro použití jako biopalivo.

Druhá generace biopaliv

škrobu, druhá generace biopaliv využívá organický odpad. Využití tohoto typu odpadu znamená, že se neprodukují žádné skleníkové plyny, protože není třeba pěstovat zemědělské plodiny a kultivovat zemědělskou půdu. Druhá generace biopaliv přispívá ke snižování uhlíkové stopy a nevyrábí se ze surových materiálů, které slouží také jako potraviny.Jako jeden z vedoucích výrobců čerpadel a armatur se KSB zabývá vývojem nových procesů pro výrobu druhé generace biopaliv a investuje tak do budoucnosti.

Naše řešení

Pro jakoukoliv aplikaci biopaliv máme v nabídce ta správná čerpadla: od čerpadel s obtékaným rotorem přes čerpadla s magnetickým pohonem a čerpadla s několika mechanickými ucpávkami, quenchovými systémy nebo systémy s hradicí kapalinou, až po membránová čerpadla a čerpadla s vlnovcem.

Přejděte na Katalog výrobků

MegaCPK Vorteils Motiv

MegaCPK

Čerpadlo MegaCPK je obzvláště výkonné normované čerpadlo určené pro chemický a petrochemický průmysl a mnoho dalších oblastí použití

Více to MegaCPK
KSB-Magnochem image

Magnochem

Společnost KSB dále vyvíjela svá normovaná chemická čerpadla a optimalizovala je pro úkoly a požadavky zákazníků na dnešním trhu. 

Více to Magnochem
Čerpadlo teplonosného oleje Etanorm SYT

Etanorm SYT: bezpečná čerpadla teplonosného oleje a horké vody

Spolehlivé a účinné: Čerpadlo pro teplonosný olej Etanorm SYT čerpá horkou vodu a také minerální a syntetické teplonosné oleje absolutně spolehlivě a při tom s nejvyšší energetickou účinností.

Etanorm SYT Odkaz to Etanorm SYT: bezpečná čerpadla teplonosného oleje a horké vody
Additional Information