Základy úspěchu: s čerpadlem Magnochem přijměte jakoukoliv výzvu

Společnost KSB dále vyvíjela svá normalizovaná chemická čerpadla a optimalizovala je pro úkoly a požadavky zákazníků na dnešním trhu. Výsledkem jsou čerpadla velmi dobře vybavená pro jakékoliv použití a úkol, čerpadla Magnochem, jejichž inovační modulový konstrukční systém a maximální spolehlivost jsou základem pro více patentových přihlášek.

Univerzálně použitelná čerpadla s magnetickou spojkou navazují na úspěchy normalizovaných chemických čerpadel od KSB. Čerpadlo Magnochem, jako druhá zdokonalená konstrukční řada od KSB, je k dispozici v mnoha variantách a splňuje i ty nejpřísnější požadavky zákazníka.  

Magnochem with SuPremE®-motor
Magnochem with SuPremE®-motor
Magnochem with IE3-motor
Magnochem with IE3-motor
Magnochem with SuPremE®-motor and PumpDrive
Magnochem with SuPremE®-motor and PumpDrive
Magnochem with SuPremE®-motor and PumpDrive (side view)
Magnochem with SuPremE®-motor and PumpDrive (side view)
Magnochem with SuPremE®-motor, PumpDrive and PumpMeter
Magnochem with SuPremE®-motor, PumpDrive and PumpMeter
Magnochem with SuPremE®-motor, PumpDrive and PumpMeter (side view)
Magnochem with SuPremE®-motor, PumpDrive and PumpMeter (side view)

Velké množství variant:

Magnochem má dva nové způsoby cirkulace chladicího/mazacího média v prostoru rotoru. Nové provozní režimy, jako je varianta konfigurace bez mrtvého prostoru pro média s obsahem pevných látek a varianta pro nízkovroucí média, významně rozšiřuje spektrum aplikací. Nové pomocné oběžné kolo zabraňuje poklesu tlaku a tím i následnému vypařování chladicího/mazacího média a umožňuje tak kontrolu kritických médií, která vyžadují absolutní provozní bezpečnost.

Čerpadlo Magnochem není jen mohostranně použitelné, ale plní i požadavky maximální bezpečnosti. Snížený počet statických těsnění a kluzná ložisek z karbidu křemíku s povlakem z DLC (diamantového typu) hrají důležitou roli při zajištění provozní bezpečnosti čerpadla Magnochem.

Nová konfigurace kluzných ložisek „back-to-back“ s interně uspořádanými axiálními ložisky minimalizuje zatížení ložisek. To přispívá ke zvýšení provozní spolehlivosti a k prodloužení životnosti

Energetická účinnost:  

Jedinečná a komplexní konstrukce modulového systému magnetické spojky umožňuje maximální energetickou účinnost. Různé průměry a délky magnetické spojky pro každou velikost hydraulického systému nabízejí četné konstrukční možnosti a umožňují, aby čerpadlo Magnochem bylo co nejpřesněji přizpůsobeno optimálnímu pracovnímu bodu. Navíc keramický vnější rotor také napomáhá snižovat ztráty vířivými proudy a stejně jako optimalizovaný hydraulický systém výrazně zvyšuje účinnost čerpadla Magnochem.

Inovační technologie:

Čerpadlo Magnochem nabízí množství inovací, které byly na základě přesvědčivé účinnosti přihlášeny k patentování. Kromě pomocného oběžného kola pro nové provozní režimy a komplexního modulového systému magnetické spojky je centrální uspořádání kluzných ložisek s interně uloženými axiálními ložisky dalším zlatým hřebem konstrukčního řešení, zajišťujícím maximální provozní spolehlivost.

Ale je toho více: buďte připraveni objevovat třetí element – brzy dostanete více informací!

KSB-Magnochem image

Additional Information